این مطلب ۸۸ بار خوانده شده

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه علی ابن ابیطالب(ع): عمل به فرامین رهبری اقتصاد را مستحکمتر می کند

نسخه مناسب چاپ

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن اکبری، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه علی ابن ابیطالب(ع) در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم با اشاره به اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی از دیدگاه دین و نظام همانی است که رهبر عظیم الشان انقلاب اشاره کرده اند.

وی ادامه داد: انسان باید ظرفیت ها و توانمندی هایی که خداوند متعال در وجود و پیشروی او قرار داده است را شناسایی کند و هر کدام را در جایگاه خود قرار دهد تا از آن بهترین استفاده و بهره وری را داشته باشد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه علی ابن ابیطالب(ع)ابراز داشت: باید عالمانه و آگاهانه در این مسیر حرکت کنیم تا بتواند با سرعت عمل و دقت نظر در این عرصه گام های موثر و ماندگاری رابردارد که این خود نوعی مبارزه جدی با استکبار است.

اقتصاد مقاومتی همان استفاده بهینه از ظرفیت هاست

وی به معنای اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی همان مقاومت است و آن پدافند غیر عامل را باید در بحث اقتصادی و معیشت رعایت کنیم.

حاج اقا اکبری به کلام حضرت علی(ع) که می فرمایند قناعت را پیشه کنید اشاره کرد و خاطرنشان شد: این قناعت بدان معنی نیست که تنگ کنیم تا در مضیقه باشیم بلکه قناعت به این معنی است که از ظرفیت ها و توانمندی هایی که در اختیار داریم به نحو احسن استفاده کنیم.

وی در خاتمه افزود: باید مواظب باشیم که اسراف و تفریط رخ ندهد تا اقتصاد را هرچه مستحکمتر و قوی تر کنیم.