این مطلب ۱۲۸۲ بار خوانده شده
مسئول بسیج کارمندان قم:

بسیج کارمندان قم به دنبال نهادینه کردن فرهنگ خدمت است

مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) استان قم گفت: کمک به ایجاد تحول اداری در دستگاه های اجرایی استان بر مبنای نهادینه کردن فرهنگ خدمت به مردم از جمله هدف های سازمان بسیج کارمندان قم است.
نسخه مناسب چاپ

حسین حسن پور در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، بیان کرد: سازمان بسیج کارمندان استان قم بر اساس سیاست‌های ابلاغی به دنبال تقویت فرهنگ خدمت بی منت به مردم و تربیت نیروی انسانی در تراز آرمان‌های انقلاب اسلامی است.
وی افزود: دولت اسلامی از مجموعه کارمندان آشنا به مبانی انقلاب و ارزش‌های اسلامی، شکل می‌گیرد و به همین علت سازمان بسیج کارمندان استان قم، فعالیت‌های گسترده‌ای را در مسیر جذب، آموزش و سازماندهی کارمندان آغاز کرده است تا سلامت اداری استان بیش از پیش ارتقا یابد.
وی ادامه داد: حضور بسیج کارمندی به عنوان بازوی فکری و عملی توانمند در کنار سایر بخش‌های مدیریتی دستگاه‌های اجرایی می‌تواند، فرهنگ کار جهادی را در مجموعه‌های اداری استان، تقویت کند.
مسئول بسیج کارمندان قم گفت: در سال جاری، دوره آموزشی آشنایی با اخلاق و احکام کارمندی با حضور پنج هزار و ۲۰۰ تن از کارمندان و استفاده از ظرفیت ائمه جماعات دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد و از نفرات برتر تجلیل به عمل آمد.
وی بیان کرد: از جمله برنامه‌های دیگری که در سال جاری توسط بسیج کارمندان استان اجرا شد می‌توان به اعزام کارمندان بسیجی قم در قالب اردو‌های جهادی به مناطق محروم اشاره کرد.
وی ادامه داد: در این برنامه مدیران، کارمندان و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی با مشکل‌ها و محرومیت‌های موجود در برخی از روستا‌های استان آشنا شدند و اقدام‌های لازم برای خدمت رسانی مطلوب به مردم منطقه و رفع مشکل‌ها به عمل آمد.
حسن پور گفت: سازمان بسیج کارمندان سپاه علی ابن ابیطالب (ع) با اجرای برنامه‌های مختلف به دنبال اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در دستگاه‌های اداری استان و حمایت از کار و سرمایه داخلی است.
وی بیان کرد: این سازمان با تشکیل حلقه‌های صالحین به دنبال آشنا ساختن کارمندان با ضرورت اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تربیت نیرو‌های کارشناس در این زمینه است تا فعالیت‌های اداری در دستگاه‌های اجرایی بر اساس الگوی اقتصاد مقاومتی انجام شود.
وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم با تعمیق باور‌های فرهنگ بسیجی در میان کارمندان، ارزش‌هایی همچون کار جهادی، ایثار و خدمت صادقانه به مردم بیش از پیش در اداره‌های استان نهادینه شود.
مسئول بسیج کارمندان استان قم در خصوص سابقه ایجاد این سازمان، گفت: سازمان بسیج کارمندان پس از سال‌ها فعالیت مشترک با سایر اقشار بسیج در سال ۸۸ به عنوان سازمان مستقل با نام «سازمان بسیج کارمندان کشور» با رویکرد و برنامه‌های جدید تشکیل شد.
وی بیان کرد: این سازمان در عرصه‌های مختلف دفاع از انقلاب اسلامی و مکتب اهل بیت (ع) ازجمله دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت اسلامی بیش از ۲۱ هزار شهید کارمند تقدیم اسلام کرده است که در همین رابطه ۹۲ شهید کارمند و یک شهید مدافع حرم از استان قم، خون خود را در راه دفاع از دین فدا کردند.
گفته می‌شود بیش از ۸۵ درصد کارمندان استان قم در مجموعه بسیج کارمندان عضویت دارند و به فعالیت می‌پردازند.
 

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.