این مطلب ۵۴ بار خوانده شده
حجت الاسلام والمسلمین جوشقانیان:

فضائل شهداء بهترین سیره تربیتی برای جوانان است

ولایت پذیری یکی از مؤلفه های شهدا بود، بسیاری از شهداء امام راحل و رهبرشان را ندیدند ولی هیچ گاه دست از یاری دین برنداشتند و در همه حال مطیع و پیرو بودند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم،حجت الاسلام والمسلمین جوشقانیان امشب درادامه سلسله برنامه های کنگره یک هزار شهید و ایثارگر روحانی استان قم که با موضوع روحانیت، بصیرت ولایت پذیری در مدرسه فیضه  برگزار شد گفت: در طول ۸ سال دفاع مقدس روحانیت با از خود گذشتگی و ایثار خود باعث بیمه نظام و انقلاب شدند.

وی عنوان کرد: شهدای مظلوم روحانیت در عرصه های دیگر نیز پیشگام بودند، که  از جمله آن افق فقاهت، پیروی از ولایت فقیه و مبارزه با جبهه استعمار بود.

سخنران این کنگره افزود: روحانیت هیچ گاه در مقابل دشمن عقب نشینی نکرده، چون دارای خصوصیات و مؤلفه های مانند اخلاص، ایمان، تقوا و امید به خدا است.

عضو هیئت مدیره موسسه روایت سیره شهدا گفت: از دیگر مؤلفه شهدا، یکی بودن ظاهر و باطن و مطابقت داشتن رفتار و عمل آنها بود. فقط حرف نمی زدند در عمل هم پیشگام بودند.

وی عنوان کرد: باید کاری کرد تا فرهنگ ایثار و عمل شهدا برای جوانان الگو باشد و فضائل شهداء بهترین سیره و الگوی تربیتی برای جوانان است.

سخنران این کنگره افزود: ولایت پذیری یکی از مؤلفه های شهدا بود، بسیاری از شهداء امام راحل و رهبرشان را ندیدند، ولی هیچ گاه دست از یاری دین برنداشتند و در همه حال  مطیع و پیرو بودند.

حجت الاسلام والمسلمین جوشقانیان گفت: مظلومیت ولایت این است کسانی که در فتنه ۸۸ حضور داشتند، امروز در پست های حساس نظام  قرار دارند و این مشکلات امروز ناشی از همان افراد است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.