این مطلب ۴۷ بار خوانده شده
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:

مردم با اتحاد و همدلی نقشه‌های شوم دشمنان را نقش بر آب کنند

استاد برجسته حوزه علمیه گفت: اگر این اعتراضات توطئه دشمنان اسلام و انقلاب است باید مردم با اتحاد و همدلی نقشه‌های شوم این دشمنان را نقش بر آب کنند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی امشب در مراسم حماسه سازان همیشه جاوید روحانیت که در ششمین شب نخستین کنگره هزار شهدای روحانی استان قم برگزار شد، با اشاره به کمالات امیرالمومنین(ع)، اظهار کرد: در تاریخ اسلام تنها فردی که هم خودش و هم همسرش از معصومین بودند امام علی(ع) هستند.

وی افزود: حضرت امیرالمومنین(ع) در طول عمر مبارکشان سعادت‌های بسیاری نصیبشان شد ولی تنها زمانی که ضربه ابن ملجم که منجر به شهادت حضرت امیر شد به ایشان وارد شد فرمودند به خدای کعبه رستگار شدم که این جمله نشان از اهمیت شهادت از دیدگاه امیرالمومنین(ع) دارد.

این استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه در قرآن کریم آیات بسیاری در راستای اهمیت شهادت و دفاع از اسلام نقل شده است، عنوان کرد: اگر روحانیت و علما به دفاع از وطن و اسلام نمی‌پرداختند و به شهادت نمی‌رسیدند هیچ‌گاه مردم هم به اهمیت و فضیلت این امر پی نمی‌بردند و به جبهه‎‌های جنگ نمی‌رفتند.

وی با اشاره به اینکه در نهج البلاغه یکی از درب‌های بهشت به عنوان درب شهدا نام گذاری شده است، مطرح کرد: در طول سال افراد زیادی بر اثر حوادث مختلف ازجمله تصادفات جاده‌ای فوت می‌کنند ولی شهادت سعادت می‌خواهد زیرا افرادی که بر اثر حوادث فوت می‌کنند بعد از مدتی فراموش شده ولی شهدا همیشه جاوید و زنده هستند.

حجت الاسلام والمسلمین با بیان اینکه برخی افراد رزق خود را هدر می‌دهند، خاطرنشان کرد: مردم اگر می‌خواهند مانند شهدا همیشه جاوید باشند و از آن‌ها به نیکی یاد شود باید زندگی‌نامه و وصیت‌نامه آن‌ها را مطالعه کنند و راه آن‌ها را ادامه دهند تا به سعادت دنیا و آخرت دست یابند.

وی با اشاره به اینکه شهدا و علما زنده هستند و بر زندگی مردم نظارت دارند، تصریح کرد: اگر امام حسین(ع) که برای تمام مسلمانان الگو هستند در واقعه کربلا بدون هیچ سختی و با نفرین بر دشمنان خود پیروز می‌شدند دیگر امروزه هیچ کدام از مردم به پیام ایشان در خصوص اهمیت دفاع از اسلام و شهادت گوش نمی‌دادند.

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه اگر امروزه به موفقیت‌هایی دست یافتیم مدیون شهدا و انقلاب هستیم، یادآور شد: اگرچهبعد از دفاع مقدس و انقلاب به موفقیت‌های بسیاری دست یافته‌ایم ولی هنوز کاستی‌های بسیاری وجود دارد و باید این کاستی‌ها را مورد بررسی و رفع قرار دهیم.

وی اضافه کرد: توجیه مشکلات جامعه حماقت، تضعیف نظام جمهوری اسلامی خیانت به خون شهدا و رفع این مشکلات رسالت مسوولان است.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی با اشاره به اینکه مردم باید شهدا را مانند شهدای کربلا در تاریخ جاویدان کنند، بیان کرد: اگر اعتراضات مردم به حق باشد باید مسؤولان مربوطه به این اعتراضات گوش داده و نواقص را برطرف کنند ولی اگر این اعتراضات توطئه دشمنان اسلام و انقلاب است باید مردم با اتحاد و همدلی نقشه‌های شوم این دشمنان را نقش بر آب کنند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.