این مطلب ۶۳ بار خوانده شده
مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه امام حسین(ع) استان قم

هنر امام جماعت مسجد ایجاد جاذبه در بین مردم و جوانان است

مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه امام حسین(ع) گفت: امام جماعت و هیئت امناء بایستی برای اهالی محل و بخصوص جوانان جاذبه ایجاد کنند.
نسخه مناسب چاپ

حجت الاسلام علی اعظم خدابنده لو در حاشیه مراسم تجلیل از مسجد یاوران و مروجین نماز که چهارشنبه شب در مسجد شهدای زاویه برگزار شد، اظهار داشت: اسلام بیشترین بها را به نماز داده است و همه اعمال مسلمین به این فریضه مرتبط می باشد.

وی افزود: پیامبر اسلام، نماز را ستون دین خواندند و اولین بنای ایشان در مدینه مسجد بود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه امام حسین(ع) با بیان اینکه سپاه پاسداران به عنوان حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی، مهمترین پایگاه خود را مسجد و اقامه نماز می داند، گفت: بیشترین هدایت ها و مراکز جذب برای دفاع از میهن اسلامی و دیگر مراسمات فرهنگی و اجتماعی در همین پایگاه عظیم و نورانی بوده است.

خدابنده لو افزود: دشمن با ظاهر و اقامه نماز مشکلی ندارد بلکه با روح نماز و روح عبادات، کار دارد.

وی با اشاره به این نکته که سیاست مداران برخی کشورهای سنی و عربی مردم خود را از محتوا و ترجمه قرآن و نماز دور می کنند، خاطرنشان ساخت: هدف اصلی اسلام آمریکایی و انگلیسی در همین مسئله است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه بسیج امام حسین(ع) تاکید کرد: مساجد بایستی با محوریت امام جماعات مدیریت شود؛ هنر امام جماعت در مسجد ایجاد جاذبه برای جوانان و اهالی محل است و هیئت امناء و پایگاه های بسیج نیز در تکمیل آن نقش موثری دارند.

وی با بیان اینکه حتی فضای مسجد در روحیه بخشیدن به نمازگزاران تاثیر بسزایی دارد، افزود: امام جماعت بغیر از اقامه نماز با ایجاد ارتباط با کاسبان محل و عیادت از برخی خانواده ها نقش فوق العاده ای را می تواند در جذب مردم به مسجد داشته باشد.   

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.