این مطلب ۶۱۰ بار خوانده شده
سردار غلامرضا احمدی

رسم و راه شهیدان باید پیوست مجموعه های دانشگاهی باشد

فرمانده سپاه استان قم گفت: راه و رسم شهیدان و فرهنگ ایثار و شهادت باید ضمیمه و پیوست مجموعه های دانشگاهی باشد و رسم و راه شهیدان در بین دانشجویان ترویج گردد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، سردار «غلامرضا احمدی» در دیدار دکتر «محمدرضا یوسفی» رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قم و رئیس کنگره شهدای دانشجوی استان و سایر اعضای این ستاد طی سخنانی اظهار داشت: به اندازه ای برنامه ها و امور مربوط به شهیدان اهمیت دارد که بایستی افرادی که پای در این راه می گذارند شایستگی های لازم را داشته باشند.

وی افزود: ما برای همه کارها به شهدا نیاز داریم و بایستی آداب شهدا را در زندگی دانشجویان جاری کنیم، ضرورت دارد جریان فرهنگ شهادت در مجموعه دانشگاهی جاری و ساری و پیوست شود.

فرمانده سپاه استان قم با ذکر این نکته که بعد از خیمه ولایت، دومین خیمه، خیمه شهداست، ادامه داد: متاسفانه  شهید زدایی به عنوان پز روشنفکری و قیافه علمی برخی مطرح می شود و در این زمان، شما با برپایی کنگره شهدای دانشجو، دست به کار بزرگی زده اید.

وی ادامه داد: بگذاریم اساتید علاقمند به ترویج فرهنگ حماسه و ایثار در خیمه  شهدا وارد میدان شوند و کار کنند؛ شهدا قدرت رفع مشکلات دنیایی و آخرت ما را دارند.

احمدی با اشاره به فرمایشات حضرت آقا در دیدار با اعضای ستاد کنگره شهدای خراسان رضوی خاطرنشان ساخت: در آنجا حضرت آقا چگونگی کمک گرفتن از سیره شهدا در انتخاب همسر، شکل گیری مراسم ازدواج، سبک زندگی، تکریم والدین و... را تبیین فرموده اند.

وی خطاب به اعضای ستاد کنگره شهدای دانشجوی استان قم گفت: برای تبیین سیره عملی شهدا و همراه کردن همه گروهها و تشکلات دانشجویی بدون هیچ واهمه ای وارد عمل شوید.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.