این مطلب ۳۶ بار خوانده شده
جانشین فرمانده ناحیه بسیج امام حسین(ع)؛

سفرهای راهیان نور قدرشناسی از گنجینه پایان ناپذیر دفاع مقدس است

جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج امام حسین(ع) گفت: دفاع مقدس و فرهنگ عاشورایی آن، گنجینه ای پایان ناپذیر است و سفرهای راهیان نور روشی برای قدرشناسی از این گنجینه است.
نسخه مناسب چاپ

محسن کمالی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: " دفاع مقدس ما گنجینه ای پایان ناپذیر است" بیان کرد: کشف و استخراج این گنج تحقق پیدا نمی کند مگر به وسیله راهیان نور و سینه به سینه باید به نسل های آینده منتقل شود و آن چیزی که باعث شد دنیا ما را به نام انقلاب اسلامی و انقلابی که لیاقت ماندن را دارد بشناسد روحیه جهاد و ایثارگری و شهادت شهدا و مردم ماست و امام خمینی(ره) نیز الگویی برای دوره های آینده بود.

وی ادامه داد: وقتی که مثلت امام، امت و اسلام شکل می گیرد انقلاب اسلامی نیز شکل می گیرد و این مدلی برای دنیا می شودو حالا مشاهده می کنیم که بدون سلاح و جنگی این انقلاب به واسطه ارائه معارف اسلامی توسط زبان شیرین و منطق مستحکم انقلاب اسلامی صادر می شود.

جانشین فرماندهی ناحیه امام حسین(ع) افزود: رزمندگان دفاع مقدس در جنوب و غرب و شمال غرب و دریا ثابت کرده اند که انسان می تواند به در جات عالی و تکامل برسد و مقام معظم رهبری در این باره می فرمایند: "شهدای ما امامزادگان عشق هستند." سالیان سال درآینده کسانی که در خود نیازی به لحاظ روحی و مادی احساس می کنند به سراغ شهدا و راهیان نور می آیند و حاجت می گیرند همینطور که خیلی ها گرفته اند و مصداقشان نیز هست.

وی با اشاره به آیات سوره ولعصر که می فرماید: " همه انسان ها در زیان هستند مگر آنان که ایمان آورده اند و عمل صالح انجام داده اند و یکدیگر را به حق و شکیبایی سفارش و توصیه نموده اند." اظهار داشت: نمونه بارز و مصداق عینی این آیات و سوره والعصر شهدای ما هستند به خصوص شهدای شمال و شمال غرب چون آن ها مظلوم بوده اند و هنوز کسی به استخراج سیره و سبک زندگی که در سرما و کوه و مشکلات و... آن ها نپرداخته است. شهدای شمال و شمال غرب از همه بدتر با بحث نفاق و درگیری با نفاق درگیر بوده اند که باید خط قرمزها را رعایت کرد.

کمالی در مورد وظیفه ما در برپا ماندن فرهنگ راهیان نور بیان داشت: ما باید آگاهی مردم را بالا ببریم و ایجاد دغدغه در مردم بکنیم و امروزه خانواده ها دغدغه اخلاقی و تربیتی فرزندان را دارند و حتی دغدغه تحصیلی و تربیتی فرزندان خود را با فرمانده هان پایگاه ها در میان می گذارند و این اعتماد خانواده ها به لحاظ عقبه و گذشته پاک و مورد اعتماد بسیج است و این پاکی و خلوص نشات گرفته از خون پاک شهداست و در آخر مشاهده می کنند کسانی که در صحنه کارزار و تهاجم دشمن چه به لحاظ نرم و سخت پیش می آید می ماند همان افراد بسیجی و حزب الهی هستند که روحیه ایثار و شهادت طلبی را دارند و اگر ما بتوانیم این ضرورت را در خانواده منعکس کنیم که اگر دیروز در دوران دفاع مقدس شهدا دست ما را گرفتند و ناموس و امنیت و خاک ما را حفظ کردند امروز هم اگر دشمن به واسطه فضای مجازی و جنگ نرم در مغز و فکر فرزندان ما نفوذ پیدا کرده آن چه که دست ما را می گیرد همان فرهنگ ایثار و شهادت است و مردم باید بدانند که این شهدا و فرهنگ راهیان نور باعث دوری از مشکلات و پیروزی در میدان نبرد علیه دشمن می شوند.

وی در پایان بیان داشت: ضرورتا بای راهیان نور غرب و شمال غرب را تجربه کنیم و آن جا مشاهده کنیم که شهدا با جان و دل پای وطن و ناموس و امنیت این کشور ایستادند.

 

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.