این مطلب ۵۷ بار خوانده شده
به همت معاونت عقیدتی سیاسی ناحیه امام حسن مجتبی(ع):

کلاس نورمبین در ماه مبارک رمضان برگزار شد

کلاس نورمبین در ماه مبارک رمضان با حضور مسئول نمایندگی ولی فقیه و کارکنان پایور و وظیفه در حسینیه ثارالله ناحیه امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری سپاه قم، در ابتدای این کلاس حجت الاسلام جعفر آزادمنش مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه امام حسن مجتبی(ع) ضمن  تبریک ایام ماه مبارک رمضان بیان داشت: هنگامی که ما آیات و روایات را مروری می کنیم می بینیم که تنها راه نجات ما انسانها در دو چیز است ا- ولایت ۲- تقوا و هرچه ما بگردیم همه اعمال ما به این دو اصل منتهی می شود، پس اگر ما شبانه روز عبادت کنیم و روزها و شبها نماز بجا آوریم و دائم روزه باشیم ولی ولایت نداشته باشیم این عبادتها هیچ ارزشی ندارد.

در ادامه حجت الاسلام صمد پور استاد حوزه و دانشگاه به موضوع امر به معروف ونهی از منکر پرداخت و ابرازد اشت:در کتابهای فقهی ما امربه معروف و نهی ازمنکر را در باب جهاد یا جهاد را در باب امر به معروف ونهی از منکر ذکر کرده اند.

وی افزود:امام محمدباقر (ع) در مورد امربه معروف و نهی از منکر می فرماید: یکی از بزرگترین و مهمترین واجبها امر به معروف و نهی از منکر می باشد و در جای دیگر می فرماید که روش انبیاء همین امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

وی در ادامه بیان داشت: پیامبران وانسانهای صالح و با ایمان هنگامی که برای اصلاح مردم می آمدند روش آنها امر به معروف و نهی از منکر بوده است و در جایی امام محمد باقر(ع) می فرماید: چه جماعتی بدی هستند کسانی که امر به معروف و نهی از منکر را عیب تلقی می کنند و چیز ناپسند می دانند.

وی در پایان افزود: تعالیم گرانقدر دین اسلام امر به معروف و نهی از منکر را رکن اساسی قلمداد کرده که به واسطه آن همه فرائض دینی اقامه می شود یعنی نمی شود آن را کنار گذاشت و همه افراد جامعه نسبت به اجرای آن مسئولیت دارند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.