این مطلب ۳۱۳ بار خوانده شده
رئيس انجمن خوشنويسان استان قم خبر داد

شركت ۴۰۰ نفر هنرجو در برنامه‌هاي انجمن خوشنويسان قم

رئيس انجمن خوشنويسان استان قم گفت: ۳۰۰ تا ۴۰۰ هنرجو به طور سالانه در برنامه‌هاي انجمن خوشنويسان شركت مي كنند و از آموزش‌هاي آن بهره‌مند مي‌شوند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری سپاه قم،احسان پورنعمان با بیان اینکه وظیفه ذاتی انجمن خوشنویسان رشد و اشاعه خوشنویسی است اظهار کرد: وظیفه اصلی انجمن خوشنویسان تربیت هنرجو است تا آنها را در اهداف خود یاری کنیم.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره نسیم مهر از سوی انجمن گفت: این جشنواره پنج دوره تا سال ۹۲ اجرا شده بود که در این پنج دوره ۱۷ هزار نفر دانش‌آموز شرکت کردند و ۴۰۰ نفر برگزیدگان این جشنواره بودند.
رئیس انجمن خوشنویسان استان قم خاطرنشان کرد: برگزیدگان طی سالیان مختلف پس از برگزاری این جشنواره با انجمن ارتباط برقرار کردند و تا کنون حدود ۵۰ نفر از دانش‌آموزان به رده‌های بالای خوشنویسی رسیدند و برخی به صورت هنرمند از انجمن فارغ التحصیل شدند.
وی با بیان اینکه جشنواره نسیم مهر سال گذشته پس از سه سال وقفه به طور مجدد برگزار شد گفت: امسال ۲ هزار نفر دانش‌آموز شرکت کردند و سطح کیفی کارها افزایش پیدا کرد و خوشنویسی وارد زندگی مردم و مدارس شد.
پورنعمان با اشاره به تعامل با مدیرکل آموزش و پرورش قم گفت: بر همین اساس کانون‌های فرهنگی و تربیتی آموزش و پرورش به عنوان شعبه انجمن خوشنویسان قم از ابتدای ترم گذشته راه‌اندازی شد و امیدواریم در سال‌های آینده هنرمندان و خوشنویسان خوبی در بین دانش‌آموزان تربیت شوند.
وی با بیان اینکه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هنرجو به طور سالانه در برنامه‌های انجمن شرکت می‌کنند گفت: سعی می‌شود هنرجو مکان آموزش را مدرسه نداند بلکه خانه‌ دومی برای خودش در نظر بگیرد تا بهتر به یادگیری بپردازد.
رئیس انجمن خوشنویسان استان قم خاطرنشان کرد: انجمن سال گذشته همکاری با سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری داشت و مجموعه خانه هنر در محل بوستان شهدای آذر به انجمن واگذار شد و به این وسیله گالری خوبی در اختیار انجمن قرار گرفت.
وی عنوان کرد:‌ آموزش‌ها در قالب چهار خط نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و ثلث ارائه می‌شود و به صورت غیر رسمی و کارگاهی کلاس‌های آموزشی دیگر دنبال می‌شود، به عنوان مثال آموزش خط کوفی در تابستان در انجمن خوشنویسان و گالری شهر برگزار می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.