این مطلب ۱۵۴۳ بار خوانده شده
در دیدار جمعی از روحانیون مطرح شد

توصیه‌های آیت الله علوی گرگانی به روحانیون

يكي از مراجع تقليد گفت: خداوند ما را دعوت کرده که سمت خدا برویم و مردم را به سوی او دعوت کنیم اگر دعوت از سوی مبلغان و روحانیون صورت نگیرد مردم هدایت نمی‌شوند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری سپاه قم، آیت‌الله سیدمحمد علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار روحانیون شرکت‌کننده در آموزش بدو خدمت سپاه اظهار کرد: خداوند بندگان را به سمت حق و حقیقت دعوت کرده و خواسته شده تا کاری انجام ندهند که به عذاب الهی گرفتار شوند.
وی خاطرنشان کرد: خداوند ما را دعوت کرده که سمت خدا برویم و مردم را به سوی او دعوت کنیم اگر دعوت از سوی مبلغان و روحانیون صورت نگیرد مردم هدایت نمی‌شوند.
این مرجع تقلید عنوان کرد: اهل لباس دو دسته هستند، دسته‌ای اهل عمل و تقوا هستند و دسته‌ای دیگر چهره الهی ندارند در حالی که باید به گونه‌ای بود که نگاه به چهره افراد خدا، پیامبر و امام را به یاد آورد.
آیت‌الله علوی گرگانی یادآور شد: انسان باید احوال گذشتگان را مطالعه کند و عبرت بگیرد، اینگونه امور واقعیت دارد هر فرد ابتدا باید به خود رسیدگی کند و خدا را به یاد آورد تا بتواند دیگران را دعوت کند.
وی با اشاره به اهمیت دعوت و هدایت مردم گفت: انسان باید به گونه‌ای سخن بگوید که افراد با نحوه سخن گفتن او دعوت شوند، توکل به خدا از جمله اموری است که سبب گشایش در زندگی افراد می‌شود.
استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: افراد باید از خود مراقبت کنند تا دیگران گمراه نشوند اینگونه به شما ضرر وارد نمی‌شود. لازم است در مسیر ایمان، تقوا و امید به خدا حرکت کنید و ذکر خدا بر زبان جاری کنید تا چهره شما نورانی و الهی شود.
وی یادآور شد: کسانی چهره نورانی دارند اهل نماز شب هستند بنابراین خداوند از نور خود به آنها ارزانی می‌کند به این وسیله می‌توانند به سمت خدا دعوت شوند.
 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.