این مطلب ۷ بار خوانده شده
مسئول بسیج پیشکسوتان قم خبر داد؛

عضویت ۲۶۰۰ نفر از نیروهای مسلح استان قم در سازمان بسیج پیشکسوتان

مسئول سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت استان قم از عضویت ۲۶۰۰ پیشکسوت نیروهای مسلح استان در این سازمان خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، سید مهدی رضویان طی سخنانی در همایش بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس بخصوص شهیدان فکوری، فلاحی، کلاهدوز، نامجو و جهان آرا که هفتم مهر سالروز شهادت آنان روز قشر بسیج پیشکسوتان نامیده شده است، ابراز داشت: شهید شاخص سال ۹۳ در کل کشور شهید جهان آرا انتخاب گردیده است.

وی با بیان این نکته که پیشکسوتان نیروهای مسلح مسئولیت پاسداری از دستاوردهای انقلاب را به نسل جوان منتقل نمودند، گفت: در این همایش دور هم جمع شده ایم تا راه شهدا را ادامه دهیم و هم قسم شدیم که تا آخرین لحظه در راه آرمان های حضرت امام(ره) که حاکمیت مستضعفین است، با بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری در صحنه خواهیم ماند.

مسئول سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت استان قم در تبیین علل تشکیل سازمان گفت: در سال ۸۹ بعد از فتنه سال ۸۸ بنا به تدبیر مسئولان و ضرورت و اعلام نیاز پیشکسوتان بخصوص بازنشستگان سپاه مبنی بر لزوم ارتباط بیشتر با تشکیلات، بروز رسانی اطلاعات سیاسی و نقش آفرینی بیشتر در عرصه های اجتماعی، پیشنهاد تشکیل بسیج پیشکسوتان داده شد.

وی افزود: در سال ۹۰ سازمان فوق به عنوان یکی از ارکان سازمان بسیج مستضعفین در مرکزیت و استان ها شکل گرفت و در سال ۹۱ رسما دارای برنامه و سازوکار و اهداف گردید.

رضویان با اشاره به اینکه در شهرستانها بافراخوان اولیه مجامع و شوراهای بسیج پیشکسوتان شهرستان انتخاب شده و کمیته های تخصصی بسیج گرفت، اذعان داشت: تشکیل ۳ کانون بسیج پیشکسوتان در استان قم، هیئتهای قرآنی، حلقات صالحین و حفظ انسجام و بروز رسانی اطلاعات از برکات تشکیل سازمان در قم بوده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۶۰۰ نفر از پیشکسوتان نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و وزارت دفاع و سایر سازمان های وابسته عضو این مجموعه هستند، خاطرنشان ساخت: جذب و سازماندهی پیشکسوتان و استفاده از تجربیات ۳۰ ساله خدمت برای پاسداری از نظام و انقلاب و همچنین تحقق بسیج دهها میلیونی از آثار تشکیل سازمان بسیج پیشکسوتان بوده و هر پیشکسوت بسیجی در بسیج دهها میلیونی که یادگار امام راحل(ره) است، جایگاه خاص خود را دارد.

پیشکسوت بسیجی استان قم با تاکید بر اینکه هر یک از پیشکسوتان نیروهای مسلح در حلقات صالحین در حکم یک مربی و سرگروه هستند، ابراز داشت: هیئت های قرآنی و حلقه های صالحین از برنامه های ثابتی هستند که به طور مرتب اجرا می شود ضمن آنکه اهتمام به حضور در برنامه های عمومی، مجامع فصلی، مراسمات استانی، همایش ها، توسعه سازمانی و ... از نقش آفرینی های عمده پیشکسوتان می باشد.

مسئول سازمان بسیج پیشسکوتان جهاد و شهادت استان قم در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه امروز رده های نظامی و انتظامی به پشتیبانی یکدیگر و حضور پیشکسوتان در صحنه نیاز دارند، افزود: ضرورت دارد تجربه های ارزشمندی که با خون هزاران شهید یه دست آمده توسط پیشکسوتان به نسل حاضر و آینده منتقل شود.

وی با اشاره به پیام همایش بسیج پیشکسوتان گفت: مسئولان بدانند که پیشکسوتان همچنان در صحنه ها حاضر بوده و آماده جانفشانی اند؛ آنچه در توان دارند به صحنه می آورند و مدیران نظام باید از این ظرفیت ها بخوبی استفاده کنند.

رضویان با اشاره به فعالیت گسترده سازمان بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت استان قم ابراز داشت: این سازمان به لحاظ فعالیت در شجره طیبه صالحین و هیئت های قرآنی عنوان رتبه برتر را در سطح کشور از آن خود کرد.

وی همچنین در بحث اشراف فرماندهی، حسب اعلام سارمان بسیج به عنوان موفق ترین سازمان در بسیج اقشار معرفی و موفق به دریافت لوح افتخار سازمانی گردید.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.