این مطلب ۶ بار خوانده شده
مسئول سازمان بسیج پیشکسوتان استان قم:

تفکر بسیج فراتر از یک مجموعه سازمانی است

مسئول سازمان بسیج پیشکسوتان استان قم گفت: به فرموده مقام معظم رهبری، هر کسی که دلش برای این نظام و انقلاب می طپد بسیجی است و لذا این تفکر ارزشمند، فراتر از یک سازمان است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، سید مهدی رضویان در حاشیه مراسم بزرگداشت سالروز تشکیل بسیج در حرم مطهر حضرت معصومه(س)، گفت: به طور کلی نظام ما نظامی متکی بر مردم است، با حضور مردم انقلاب پیروز شد و بعد از پیروزی انقلاب نیز امام در موارد متعددی بر حرکت های مردمی و بسیجی تاکید داشتند.

وی یادآور شد: ۹ ماه پس از پیروزی انقلاب و حدود ۹ ماه قبل از شروع جنگ تحمیلی، در ایام پس از تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان مسلمان بود که حضرت امام(ره) فرمودند مملکتی که ۲۰ میلیون جوان دارد باید ۲۰ میلیون تفنگدار داشته باشد و بر همین اساس بود که سازمان بسیج مستضعفین شکل گرفت.

رضویان افزود: آن موقع کسی تصور نمی کرد که این بسیجی که حضرت امام دستور تاسیس آن را داد، چه نقشی می تواند در دفاع از اسلام و انقلاب داشته باشد و دیدیم بعد از گذشت ۹ ماه که استکبار جهانی توسط صدام به کشور ما حمله کرد، چگونه بسیجیان حضرت امام(ره) توسط سپاه سازماندهی شدند، عاشقانه در نبرد دفاع مقدس حضور یافته و حماسه های تاریخ اسلام را در پاسداری از اسلام و انقلاب احیاء نمودند.

وی با بیان اینکه خیلی ها تصور کردند بعد از جنگ دیگر کاری با بسیج نیست و ماموریت بسیج تمام شده گفت: بعد از جنگ امام فرمودند بسیج باید با قوت و قدرت به ماموریت خود ادامه دهد.

مسئول سازمان بسیج پیشکسوتان یادآور شد: امام در مورد بسیج فرمودند ما باید هسته های مقاومت و بسیج جهان اسلام را تشکیل دهیم.

وی ادامه داد: لذا دیدیم که بسیج ماموریتش تداوم یافت و از نظر سازمانی ارتقاء پیدا کرد و درعرصه های سازندگی، مباحث مختلف عمرانی و سایر مقولاتی که نظام به آنها نیاز داشت حضور پیدا کرد.

رضویان به وضعیت امروز بسیج اشاره کرد و افزود: امروز هم در عرصه های علم و فناوری، تلاش و ایثار و خدمت رسانی و کمک به مناطق محروم و موارد دیگر، بسیج آمادگی حضور فعال دارد.

وی بیان داشت: حضرت آقا بسیج را از یک سازمان و نیروی مقاومت هم فراتر می بیند و می فرماید هر کسی که دلش برای انقلاب می طپد و در راه انقلاب گام برمی دارد، بسیجی است.

مسئول سازمان بسیج پیشکسوتان در پایان تصریح کرد: همه مردم ما ان شاالله با روحیه و تفکر بسیجی خود، عضو بسیج دهها میلیونی کشور هستند و به طور قطع هرملتی که مردمش بسیجی باشند، با سربلندی بر دشمن پیروز خواهد شد.

گفتنی است در همایش حضور بسیجیان در سالروز تشکیل بسیج، یگان نمونه پیشکسوتان بسیجی از سه کانون مستقر در نواحی بسیج استان حضور یافتند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.