این مطلب ۳۶ بار خوانده شده
رئیس سازمان بسیج رسانه در همایش بسیج رسانه:

بسیج در عرصه جنگ نرم ظرفیت های مردمی را به میدان می آورد

رئیس سازمان بسیج رسانه با اشاره به نقش بسیج در دفاع مقدس به عنوان جنگ سخت اظهار کرد: در عرصه جنگ نرم هم بسیج می تواند مانند دوران دفاع مقدس تمام ظرفیت های مردمی را به عرصه بیاورد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، محمود عاطفی در همایش بزرگداشت روز بسیج رسانه که در تالار همایش های کوثر سازمان صداوسیما در سالروز عملیات غرورآفرین کربلای ۵ و به یاد شهدای عرصه رسانه و گرامیداشت خبرنگار شهید غلامرضا رهبر برگزار شد اظهار کرد: رسانه در مدل غربی آن بخشی واسط بین مردم و حاکمیت است و از آن به عنوان رکن چهارم دموکراسی یاد می شود.

وی با اشاره به این که بسیج با عنوان یک پدیده بومی زاییده انقلاب اسلامی و انفاس پاک امام خمینی(ره) گفت: در نظام واره اجتماعی انقلاب اسلامی ما مفهوم امام و امت را داریم و بسیج در جای جای این جامعه گسترده شده است.

رئیس سازمان بسیج رسانه افزود: در نظام امام و امت فاصله بین امام و امت نیست و امام یک محرک بیادی است و نه سوق دهنده و با دستگیری امت آنها را به سر منزل مقصود می رساند.

عاطفی رسانه تراز در نظام امام و امت را رسانه ای هم از جنس امام و هم از جنس امت دانست و افزود: رسانه تراز انقلاب هم هدایت کننده است و هم صدای امت و مردم را به گوش مسئولان از باب امر به معروف و نهی از منکر به گوش مسئولان می رساند.

وی با بیان اینکه تنها شجره طیبه بسیج می تواند با زمینه هایی که در خود دارد ظرفیت رسانه های مردمی را برای مشارکت مردم جهت خلق رسانه های مردمی با استفاده از مشارکت مردمی دارد.

رئیس سازمان بسیج رسانه با اشاره به نقش بسیج در دفاع مقدس به عنوان جنگ سخت اظهار کرد: در عرصه جنگ نرم هم بسیج می تواند مانند دوران دفاع مقدس تمام ظرفیت های مردمی را به عرصه بیاورد.

عاطفی با اشاره به این که از سه سال گذشته باب میان مفهوم بسیج و رسانه حذف شده است گفت: در نظام امام و امت نمی توان بسیج و رسانه را منفک دانست و نمی توان نسبت این دو را انضمام تلقی کرد بلکه نسبت بسیج و رسانه یک نسبت اتحادی است.

وی با اشاره به تاریخچه تشکیل سازمان بسیج رسانه گفت: این سازمان سال ۹۱ با ساختار و سازمان مصوب به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد که پیش از شروع این فعالیت ها سه سال کارهای بررسی و پژوهشی در رابطه با تشکیل این سازمان انجام گرفته بود.

رئیس سازمان بسیج در پایان خاطرنشان کرد: این همایش به طور همزمان در سی استان کشور با شعار مشارکت اجتماعی ، رسانه های مردمی برگزار می شود.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.