این مطلب ۸ بار خوانده شده
حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی:

مداحان از ورود به جناح بندی‌های سیاسی پرهیز کنند

استاد حوزه علمیه گفت: بنده با ورود مداحان به جناح بندی‌های سیاسی مخالفم و معتقدم که مداحان نباید در انتخابات‌ها لیست بدهند یا از شخص خاصی حمایت کنند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، حجت‌الاسلام ناصر رفیعی امشب در همایش مداحان بسیجی و مدیران هیئت‌های مذهبی استان که به همت سازمان بسیج مداحان و مدیران هیئت‌های مذهبی استان قم در سالن همایش‌های موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی برگزار شد گفت: آیات سوره فصلت به ما می‌آموزند که بهترین سخن سخنی است که مردم را به خدا دعوت کند و گوینده به حرفهای خود عمل کند و تسلیم دستورات الهی باشد.

وی افزود: نباید حرف‌هایی از خودمان را به دین نسبت بدهیم چرا که قرآن در آیه ۷۹ سوره بقره سه بار گفته وای برکسانی که کتابی از خود می‌نویسند و می‌گویند این‌ها سخنان خداست.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه با بیان اینکه هر کاری روش و هدف دارد اظهار کرد: هرکاری یک هدف و یک روش دارد و در اسلام هدف باید مقدس و روش باید صحیح باشد.

وی لازمه کار هر سخنران و مداح را پایبندی به پنج هدف دانست و تبیین کرد: تقویت عقاید مردم، محبوب کردن خدا و اهل بیت، شبهه زدایی و ایجاد تحول در مخاطبین باید جزو اهداف در مداحی و سخنرانی باشند به طوری که مخاطب بعد از دهه محرم واقعا متحول شود.

رفیعی ادامه داد: متاسفانه مداحی و سخنرانی برای برخی‌ها حالت شغل و محل کسب درآمد پیدا کرده که این امر بسیار ناپسند است.

وی گفت: هرچند که مداحان و سخنرانان زحمت می‌کشند و برای ارائه کار خوب وقت صرف می‌کنند اما اهل از اینکه آن‌ها را دستاویزی برای پول درآوردن کنیم باز داشته‌اند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به لزوم طرح کردن مباحث مستند بیان کرد: مداحان باید از طرح مطالب بی پایه و اساس پرهیز کنند و حتی گفته‌های سخنرانان را بدون تحقیق و بررسی منبع نقل نکنند.

وی تصریح کرد: بنده با ورود مداحان به جناح بندی‌های سیاسی مخالفم و معتقدم که مداحان نباید در انتخابات‌ها لیست بدهند یا از شخص خاصی حمایت کنند.

رفیعی ادامه داد: وظیفه سیاسی مداح دفاع از اصل نظام و انقلاب است چراکه رونق هیئت‌های مذهبی به برکت همین انقلاب صورت گرفته است.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.