این مطلب ۲۰ بار خوانده شده
مسؤول سازمان بسیج فرهنگیان استان قم مطرح کرد

فعالیت بیش از ۸۰۰ حلقه صالحین سازمان بسیج فرهنگیان در استان قم

مسؤول سازمان بسیج فرهنگیان استان قم گفت: اکنون بیش از ۸۰۰ حلقه صالحین را با عضویت اعضای این سازمان در استان داریم.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، عباس روحی با اشاره به فعالیت‌های سازمان بسیج فرهنگیان استان اظهار کرد: یکی از ساختارهای اصلی فعالیت این سازمان حلقه‌های صالحین است، اکنون بیش از ۸۰۰ حلقه صالحین را با عضویت اعضای سازمان بسیج فرهنگیان در استان قم داریم.

 

وی ادامه داد: جلسات حلقه‌های صالحین به صورت هفتگی و ماهانه در مدارس استان قم برگزار می‌شود و هدف از تشکیل حلقه‌های صالحین رشد تربیتی، اخلاقی، مهارتی و بصیرتی بسیجیان است و برنامه‌های این حلقه‌ها با هدف تحقق این چهار هدف اجرا می‌شود.

 

مسؤول سازمان بسیج فرهنگیان استان قم افزود: در حلقه‌های صالحین بحث‌های سیاسی روز برای بصیرت افزایی بسیجیان فرهنگی استان هم مطرح می‌شود، همچنین در این حلقه‌ها به مسائل اجتماعی و فرهنگی از جمله آسیب‌های اجتماعی که فرهنگیان در کاهش آن می‌توانند فعال باشند هم پرداخته می‌شود.

 

روحی با اشاره به دوره‌های توانمندسازی بسیجیان فرهنگی اضافه کرد: برای رشد تربیتی، اخلاقی و بصیرتی بسیجیان فرهنگی دوره‌های توانمندسازی را در نظر گرفتیم که این دوره‌ها در قالب آموزش‌های ضمن خدمت بسیج برگزار می‌شود و بسیج هر ساله این دوره‌ها را برای بسیجیان فرهنگی اجرا می‌کند.

 

وی ادامه داد: در دوره‌های توانمندسازی بسیجیان فرهنگی به موضوعات مختلفی پرداخته می‌شود، امسال سرفصل‌های این دوره مباحثی در خصوص فضای مجازی، اقتصاد مقاومتی و مطالبات رهبر معظم انقلاب از آموزش و پرورش است، همچنین در این دوره‌ها برنامه‌هایی را برای تبیین اندیشه‌های ولایی مقام معظم رهبری در نظر گرفتیم.

 

مسؤول سازمان بسیج فرهنگیان استان قم افزود: اندیشه و تفکری که امام خمینی(ره) در خصوص شجره طیبه بسیج داشته‌اند، اشاعه پیدا کرد و بسیج دستاوردهای زیادی را برای انقلاب اسلامی ایران داشت.

 

روحی با اشاره به گسترش تفکر بسیجی در جهان اظهار کرد: این تفکر در فرامرزهای جمهوری اسلامی ایران هم اشاعه پیدا کرد، اکنون شاهد حضور تفکر بسیجی در کشورهای محور مقاومت هستیم و این تفکر در پیروزی‌هایی که در این کشورها اتفاق افتاده نقش داشته است.

 

وی خاطرنشان کرد: بسیجیان فرهنگی استان قم هفته گذشته به مناسبت هفته بسیج در مراسم غباررویی مزار شهدای استان شرکت کردند، سرکشی به خانواده شهدای استان قم به خصوص شهدای فرهنگی هم از برنامه‌های مستمر فرهنگیان بسیجی استان است.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.