این مطلب ۱۳۳۶ بار خوانده شده
توسط معاون اجرایی سپاه استان قم انجام گرفت:

بازدید از برنامه های شاخص سازمان بسیج دانش‌آموزی قم

احمد بیطرفان، با حضور در واحدهای مقاومت از آزمون پیشرفت تحصیلی طرح آیه های تمدن و رزمایش پدافند غیرعامل بازدید به عمل آورد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، معاون اجرایی سپاه استان قم، ابتدا با حضور در حوزه های امتحانی آزمون پیشرفت تحصیلی طرح آیه های تمدن، ضمن بازدید از روند برگزاری این آزمون، به گفتگو با برخی دانش آموزان در خصوص وضعیت طرح سوالات پرداخت.

 

وی سپس در رزمایش پدافند غیرعامل واحد مقاومت فاتحی حضور یافت و به بررسی روند برگزاری این رزمایش پرداخت.

 

در این بازدید مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان قم، مدیر علمی سازمان بسیج دانش آموزی استان قم و مدیر آموزش و آمادگی دفاعی سازمان بسیج دانش آموزی استان قم، نیز حضور داشتند.

 

آزمون آیه های تمدن یکی از طرح های علمی بسیج دانش آموزی است که پس برگزاری آزمون ورودی، دانش آموزان بسیجی پذیرش می شوند و تا زمان ورود به دانشگاه، تحت پوشش خدمات علمی و آموزشی رایگان(سطح الف) و نیم بها(سطح ب) قرار می گیرند.

 

همچنین رزمایش پدافند غیرعامل، بخشی از واحد عملی درس آمادگی دفاعی دانش آموزان مقطع متوسطه دوم است که با هماهنگی آموزش و پرورش، توسط بسیج دانش آموزی در واحدهای مقاومت به اجرا در می آید و طی آن دانش آموزان بصورت عملی با اصول استتار، اختفا، عملیات فریب، پراکندگی، اتفاء حریق، امداد و نجات و... آشنا می شوند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.