این مطلب ۹۰۶ بار خوانده شده
با مشارکت سپاه امام علی بن‌ابیطالب(ع)؛

۲۴۰۰ هزار دانش‌آموز قمی از مناطق عملیاتی دیدن کردند

معاون اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم گفت: با همکاری سپاه امام علی بن‌ابیطالب(ع) ۲ هزار و ۴۰۰ نفر از دانش‌آموزان قمی از چهاردهم مهرماه به سمت مناطق عملیاتی اعزام شده‌اند که این آمار افزایش ۱۲۰ درصدی اعزام‌ها در مدت مشابه نسبت به سال گذشته را نمایش می‌دهد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، ناصر حمزه‌ای در پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش استان قم که در تالار امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، با اشاره به تعیین ۸ هزار نفر سهمیه در سال گذشته برای اردوهای راهیان نور استان قم اظهار کرد: بیش از ۷ هزار نفر از دانش‌آموزان با مشارکت سپاه امام علی بن‌ابیطالب(ع) طی سال گذشته به اردوهای راهیان نور اعزام شده‌اند که این افراد رضایتمندی مطلوبی از این اردوها داشته‌اند.

 

وی با تاکید بر اینکه امسال سهمیه اعزامی استان قم به اردوهای راهیان نور دو برابر شده است، اضافه کرد: امسال علاوه بر متوسطه اول مجوز اعزام متوسطه دوم نیز صادر شده است و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اردوگاهی را با عنوان یادمان شلمچه در خرمشهر افتتاح کرده که دانش‌آموزان علاوه بر بازدید از یادمان‌های مختلف از جمله طلاییه در این اردوگاه نیز حضور می‌یابند.

 

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم اردوهای راهیان نور را یک حرکت بزرگ فرهنگی خواند و تصریح کرد: این اردوها می‌تواند آرمان‌های انقلاب اسلامی را در میان جوانان و نوجوانان به شیوه مطلوبی تقویت کند.

 

وی خاطرنشان کرد: ۲ هزار و ۴۰۰ نفر از دانش‌آموزان از چهاردهم مهرماه به سمت مناطق عملیاتی اعزام شده‌اند که این آمار افزایش ۱۲۰ درصدی اعزام‌ها در مدت مشابه نسبت به سال گذشته را نمایش می‌دهد؛ اکنون آموزش و پرورش برای تامین هزینه‌ها و نیروهای مورد نیاز اردوهای راهیان نور دغدغه بسیاری دارد چراکه در سال گذشته حق ماموریت برخی از فرهنگیان پرداخته نشده است.

 

حمزه‌ای با اشاره به اینکه ۵۰ درصد هزینه ایاب و ذهاب بر عهده سپاه است، عنوان کرد: آموزش و پرورش استان قم تاکنون نتوانسته ۵۰ درصد سهم خود را در این زمینه به سپاه پرداخت کند.

 

وی با بیان اینکه بر اساس دستور وزارت کشور استانداری‌ها باید در تامین هزینه‌های اردوهای راهیان نور مشارکت داشته باشند، مطرح کرد: این دستور در استان قم به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ابلاغ شده است که امیدواریم پیگیری‌های لازم برای تخصیص اعتبارات مورد نیاز انجام شود.

 

حمزه‌ای با تاکید بر اینکه تاکنون فقط دانش‌آموزان سفر اولی به اردوهای راهیان نور اعزام شده‌اند، اضافه کرد: این دانش‌آموزان در اولویت قرار دارند اما دیگر دانش‌آموزان نیز خارج از سهمیه دانش‌آموزی و در دیگر ایام سال می‌توانند با استفاده از اعزام‌های مردمی سپاه و بسیج در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس حضور یابند.

 

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم یادآور شد: امیدواریم با افزایش حمایت‌های مسؤولان استانی بتوانیم از تمام سهمیه درنظر گرفته شده توسط وزارت آموزش و پرورش برای دانش‌آموزان قمی استفاده کنیم.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.