این مطلب ۸ بار خوانده شده
مسئول بسیج جامعه زنان استان قم

مشخصات ۱۳۲ بانوی شهیده و ایثارگر استان قم جمع آوری شده است

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه استان قم از شناسایی مشخصات ۱۳۲ بانوی شهیده و ایثارگر استان در قالب پروژه تاریخ شفاهی و تبیین "نقش زنان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس" خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

لیلا حیدری در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، با اشاره به اهمیت ثبت آثار و اسناد دفاع مقدس گفت: ضرورت دارد برای حفظ تاریخ ماندگار و میراث ارزشمند امام عظیم الشان و همچنین در عمل به رهنمود مقام معظم رهبری مبنی بر ثبت گنجینه ذی قیمت دفاع مقدس و جلوگیری از تحریف و فراموشی آن، نهایت تلاش و همت خود را به کار گیریم.

وی افزود: در این راستا پروژه ابلاغی تبیین "نقش زنان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس" با هدف شناسایی و معرفی نقش بانوان در دوران طلایی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس تعریف شده است.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) با اشاره به جزئیات پروژه گفت: بررسی نقش زنان از آغاز قیام در خرداد ۴۲ تا پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ۵۷، تبیین نقش بانوان استان های مختلف کشور در دفاع مقدس، نقش آفرینی زنان در سپاه، بسیج، ارتش، ناجا و جهاد سازندگی و همچنین نقش زنان در بهداری رزم و جنگ نوین، از بخش های پروژه مذکور می باشد.

وی در ادامه معرفی زنان شهیده، جانباز و جاویدالاثر، بررسی تاثیر جنایات جنگی بر زنان و کودکان و معرفی نقش آزادگان زن و نیز موضوع زنان و ولایت در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را از دیگر بخش های پروژه خواند.

حیدری با اشاره به اینکه شناسایی، معرفی و جمع آوری اسناد و آثار شهداء و آزادگان زن جهت ثبت در سازمان موزه ملی کشور بخش مهمی از «پروژه نقش زنان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس» می باشد، افزود: دبیرخانه پروژه چند ماهی است که با مسئولیت خانم الیاسی در سازمان بسیج جامعه زنان استان راه اندازی گردیده و تاکنون اسناد و اطلاعات مربوط به ۱۳۲ بانوی شهیده، ایثارگر، مفقودالاثر و رزمنده استان قم جمع آوری شده است.

وی خاطرنشان ساخت: در حال حاضر تاریخ شفاهی دفاع مقدس به صورت مصاحبه با زنان رزمنده و جانباز فعال در عرصه های پشتیبانی و امدادگری ۸ سال دفاع مقدس در حال انجام است و در این راستا کتاب "تاریخ شفاهی مبارزات سیاسی زنان مسلمان از سال ۴۲ تا ۵۷ نیز تهیه شده و به تائید موزه ملی رسیده است.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.