این مطلب ۸۳۸ بار خوانده شده

شهید مطهری فضیلت بزرگی را به نام تعلیم و تربیت احیا کرد

در سالروز شهادت آیت الله مطهری مراسم گرامیداشت روز عقیدتی سیاسی، در ناحیه مقاومت بسیج امام رضا(ع) سپاه استان قم برگزارشد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، حجت الاسلام پرویزی در مراسم هفته عقیدتی سیاسی در سپاه که در ناحیه مقاومت بسیج امام رضا(ع) برگزار شد گفت: تکوین خلقت این گونه است که برخی افراد برجسته می شوند و استاد شهید مطهری از این دست انسان هاست.

پرویزی، با اشاره به جایگاه شهید مطهری افزود: امام خمینی(ره) که انقلابی را پایه گذاری کرد از شهید مطهری به عنوان حاصل عمر خود یاد می کرد.

استاد موسسه آموزشی وپژوهشی امام خمینی(ره) اظهار کرد: افراد معدودی هستند که در حیاتشان صاحب اثر بوده و انسان ها را نجات بدهند و همچنین این اثر بعد از مرگشان نیز استمرار داشته باشد.

 

 

وی تصریح کرد: شهید مطهری فضیلت بزرگی را به نام تعلیم و تربیت احیا کرد که هرکسی در این راه قدم برداشته باشد در این روز از او یاد می شود.

پرویزی در ادامه افزود: اگر می گوییم مطهری معلم بود؛ برای این که مطهری انسان ها را نجات می داد و مسیر درست را برای آنان نشان می داد.

حجت الاسلام پرویزی با اشاره به روایاتی بیان کرد: ارزش یک عالم از صد شهید بالاتر است. چراکه عالم به نبی دین اقتدا کرده و مسیر درست را به ما نشان می دهد.

استاد موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه اگر اراده عالم نباشد خون های به هدر می رود تصریح کرد: امروز مجاهدت ها و از جان گذشتگی ها یی که از حریم اهل بیت اتفاق می افتد به برکت نفس امام خامنه ای(مدظله العالی) است و این جایگاه عالم است.

پرویزی با اشاره به جایگاه و نقش پیامبران اظهار کرد: برجسته ترین صفات پیامبران کمک به افراد، در دنیایی که جاذبه ها و شیاطین در مقابل مسیر کمال و سعادت انسان ها، راه را سد کرده اند.

همچنین در این مراسم سید علی سجادی، معاون تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی ناحیه مقاومت بسیج امام رضا (ع) ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهید مطهری و هفته عقیدتی به بیان گزارشی از فعالیت ها و عملکرد این معاونت در مجموعه ناحیه و رده های تابعه پرداخت.

خاطرنشان می شود در این مراسم از مدیران عقیدتی نظارت- اساتید و مربیان عقیدتی و هادیان سیاسی برتر تجلیل به عمل آمد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.