این مطلب ۱۵۴۰ بار خوانده شده

کابینه لبنان پنج شنبه هدیه نظامی ایران را بررسی می کند

کابینه لبنان پنج شنبه این هفته موضوع هدیه نظامی ایران ارتش را بررسی می‌کند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، روزنامه الدیار لبنان نوشت که بررسی هدیه نظامی ایران به این کشور پنجشنبه این هفته در نشست شورای وزیران صورت می‌گیرد. این در حالیست که هیئت نظامی همراه با سمیر مقبل وزیر دفاع لبنان گزارشی را در مورد لیست موجود در کمک‌های نظامی ایران تهیه و آن را به مقبل تحویل داده است.

سمیر مقبل وزیر دفاع لبنان اخیرا بنا به دعوت رسمی مقامات ایران به همراه هیئت متخصص نظامی به تهران سفر و  با مقامات ایرانی در مورد جزئیات هدیه نظامی ایران به لبنان بحث و تبادل نظر کرد.

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در سفر اخیر خود به لبنان از این هدیه پرده برداشت و گفت ایران حاضر است این هدیه را بدون پیش شرط و به صورت فوری تحویل لبنان کند تا ارتش این کشور بتواند در برابر تروریست‌ها از خود و لبنان دفاع نماید.

آمریکا، فرانسه و تیم غرب گرای ۱۴ مارس این روزها تحرکات گسترده ای را در ابعاد دیپلماتیک و سیاسی برای به تعویق انداختن کمک نظامی ایران به لبنان انجام می دهند، در همین راستا فرانسه کمک های نظامی عربستان به لبنان که مذاکرات در مورد آنها متوقف شده بود را فعال کرده و آمریکا نیز وعده کمک های جدید به لبنان داده است.

بر اساس گزارش های موجود، کمک های احتمالی ایران لیستی متشکل از تجهیزات زیر است: مسلسل های دوشکا با مهمات، خمپاره های ۶۰ و ۸۰ و ۱۲۰ و ۱۵۵ میلیمتری به همراه مقادیر فراوانی از مهمات، موشک های تاو، موشک های ضد زره، دوربین های دید در شب، مهمات تانک های تی ۵۵ و تی ۷۲.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.