این مطلب ۵۹ بار خوانده شده
داووداوغلو:

تنها مخالفان سوری و پیشمرگه‌ها می‌توانند کوبانی را نجات دهند

نخست وزیر ترکیه تاکید کرد که نمی‌توان از این کشور انتظار داشت که برای دفاع از شهر محاصره شده کوبانی سوریه نیروی زمینی اعزام کند و تنها مبارزان پیشمرگه و مخالفان میانه روی سوری می‌توانند این شهر را نجات دهند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، احمد داوود اوغلو نخست وزیر ترکیه در مصاحبه با بی بی سی در واکنش به ادامه محاصره شهر کوبانی تصریح کرد که نمی توان از ترکیه انتظار داشت تا برای دفاع از شهر کوبانی در سوریه نیروی زمینی بفرستد و تنها پیشمرگه های کرد و مخالفان میانه روی سوریه هستند که می توانند این شهر را نجات دهند.

داوود اوغلو در ادامه افزود: هواپیماهای جنگنده آمریکایی هفته هاست که مواضع داعش را در نزدیکی کوبانی بمباران می کنند ولی حملات هوایی به تنهایی برای عقب راندن شورشیان کافی نخواهد بود.

نخست وزیر ترکیه تاکید کرد که نجات کوبانی، بازپس گیری کوبانی و برخی مناطق اطراف آن از داعش نیاز به عملیات و اقدام نظامی دارد.

ولی نه ترکیه و نه غرب هیچ تعهدی برای اعزام نیروی زمینی به منطقه ندارند.

داوود اوغلو گفت: اگر ائتلاف بین المللی نمی خواهد نیروی زمینی خود را اعزام کند چگونه آنها از ترکیه انتظار دارند تا نیروهای زمینی خود را بفرستد.

شهر کوبانی در هفته های گذشته تحت محاصره نیروهای داعش قرار داشته است. حملات هوایی ائتلاف به رهبری آمریکا تاکنون مانع از ادامه حملات داعش به این شهر نشده است. ترکیه تمایلی برای دخالت در اوضاع کوبانی و دفاع از این شهر ندارد و این مساله موجب انتقادات بین المللی از مقام های آنکارا شده است.

پس از فشارهای متحدان غربی ترکیه سرانجام هفته گذشته موافقت کرد تا نیروهای پیشمرگه عراقی با عبور از مرزهای این کشور به کوبانی برسند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.