سه شنبه 22 مهر 1393 | 17:27
نجار:
انتخابات پارلمانی بحرین ترفندی برای تثبیت قدرت آل خلیفه
انتخابات پارلمانی بحرین ترفندی برای تثبیت قدرت آل خلیفه
تحلیلگر مسائل خاورمیانه می گوید انتخابات ۲۲ نوامبر بحرین بدین منظور برگزار می شود تا آل خلیفه به جهان بگوید ما در یک شرایط دموکراسی انتخابات را برگزار کردیم؛ ولی این گونه از اقدامات رژیم نمی تواند خواسته های مردم را برآورده کند، تنها ترفندی برای تثبیت قدر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، عماد نجار تحلیلگرمسائل خاورمیانه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا می توان امیدوار بود که با تحریم انتخابات پارلمانی، آل خلیفه به مطالبات مردمی که شامل دموکراسی، عدالت در اجرای قانون و جابه جایی قدرت به صورت عادلانه و آزادی زندانیان سیاسی است پاسخ دهد، گفت: در ابتدا باید گفت ما در حال حاضر شاهد برگزاری دو انتخابات پارلمانی و شهرداری در بحرین هستیم که البته 5 گروه جمعیت وفاق ملی اسلامی، جمعیت وعد، جمعیت برادری ملی، نیروهای ملی، دموکراتیک معارض و جمعیت قومیت دموکراتیک با یکدیگر متحد و خواستار تحریم انتخابات پارلمانی بحرین شدند.

وی ادامه داد: 70 درصد بافت جمعیتی مردم بحرین را شیعیان و 30درصد دیگر اهل تسنن، مسیحیان، کلیمیان و دیگر ادیان تشکیل می دهد در این شرایط اگر 70 درصد از جمعیت بحرین انتخابات 22 نوامبر " 1 آذر ماه سال جاری" را تحریم کنند، برگزاری آن به دلیل عدم حضور اکثریت مردم بحرین رسمیت نخواهد داشت.

تحلیلگر مسائل خاورمیانه با اشاره به اینکه اما مسئله اینجاست که چرا این انتخابات در چنین شرایط برگزار می شود، عنوان کرد: بیداری اسلامی و خیزش ملت مسلمان بحرین در سال 2011 که با سرکوب شدید رژیم حاکم روبرو شد؛ حتی عربستان علاوه بر اعزام  نیروی نظامی، تسلیحات هم برای آل خلیفه در جهت سرکوب این قیام ارسال کرد.

 نجار افزود: بعد از قیام مردم بحرین انتخاباتی  تنها برای فریب و آرام نگاه داشتن مردم این کشور برگزار شد تا رژیم حاکم با تغییر چهره های پارلمانی و قدرت آن مسیر را ثابت نگاه دارند.

تحلیلگر مسائل خاورمیانه با بیان اینکه انتخابات 22 نوامبر در سال جاری یک نوع رسمیت بخشیدن مجدد به رژیم حاکم در بحرین است، اظهار کرد: معمولا در دیگر کشورهای دنیا هم می بینیم که وقتی اعتراض های مردمی شکل می گیرد و ملت ها نسبت به اختناق و استبداد رژیم حاکم در آن کشور اعتراض می کنند، حکومت ها دست به یک انتخابات فرمایشی و نمادین برای فریب اذهان عمومی می زنند.

وی اضافه داد: اما ملت بحرین در یک بیداری کامل با استفاده از رهنمودهای مراجع شان متوجه این فریب شده و خواستار تحریم انتخابات شدند.

نجار با اظهاراینکه بحرین علاوه بر همپیمانی قدیمی اش با آل سعود به آمریکا و غرب هم از لحاظ تسلیحاتی و مالی وابسته است، ابراز کرد: بحرین پایگاه پنجم نیروی دریایی آمریکا است و این یکی از اصلی ترین پایگاه های آمریکا در این کشور محسوب می شود، این شرایط سبب وابسته تر و دستورپذیر بودن بحرین از غرب و با دیگر همدستان منطقه ای خود می تواند باشد.

تحلیلگر مسائل خاورمیانه افزود: به همین دلیل غرب و همدستان منطقه ای اش نمی توانند بپذیرند که بخشی از کرسی قدرت در دست جمعیت شیعه این کشور قرار بگیرد.

وی  با بیان اینکه این انتخابات تنها یک اقدام نمادین برای فریب افکار عمومی جهان است، گفت: انتخابات 22 نوامبر بحرین بدین منظور برگزار می شود تا آل خلیفه به جهان بگوید ما در یک شرایط دموکراسی انتخابات را برگزار کردیم.        

نجار ادامه داد: ولی این گونه از اقدامات رژیم نمی تواند خواسته های مردم را برآورده کند؛ تنها ترفندی برای تثبیت قدرت و فریب افکار عمومی است .

تحلیلگر مسائل خاورمیانه با تاکید بر اینکه معترضین، تحریم کننده خواستار آزادی زندانی ها و روسای رهبران سیاسی، عدالت اجتماعی و آزادی بیان و دموکراسی شدند، خاطر نشان کرد: مخالفان انتخابات پارلمانی 22 نوامبر همچنین می خواهند که ابتدایی ترین حقوق دموکراسی مانند دیگر نقاط جهان در قبال آنها رعایت شود.

نجار در انتها متذکر شد: همچنین مخالفان انتخابات پارلمانی در بحرین خواستار محاکمه کسانی شدند که در زندان های رژیم آل خلیفه به شکنجه زندانیان سیاسی واعدام آنها اقدام می کردند، در چنین شرایطی برگزاری این انتخابات رسمیت ندارد و قطعا رژیم آل خلیفه هرگز به مطالبات مردمی در این کشور پاسخ نخواهد داد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.