این مطلب ۲۱ بار خوانده شده
دخالت آشکار آمریکا در امور لبنان؛ آمریکا:

در صورت موافقت لبنان با کمک نظامی ایران، همکاری نظامی را قطع می‌کنیم

واشنگتن در اقدامی مداخله‌جویانه، تهدید کرد در صورت پذیرش کمک نظامی ایران به ارتش لبنان، مساعداتش به بیروت را قطع می‌کند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، آمریکایی‌ها که به دخالت در امور داخلی کشورهای مستقل شهره شده‌اند، این بار از ترس تحکیم بیشتر روابط بین تهران و بیروت، لبنان را پذیرش کمک نظامی جمهوری اسلامی ایران بر حذر داشتند.

روزنامه لبنانی «الاخبار»، آمریکایی‌ها پیام‌هایی را از طریق کانال‌های رسمی و غیر رسمی به لبنان ارسال و در آنها تهدید کرده‌اند در صورت موافقت با کمک نظامی ایران، آمریکا حمایت از ارتش (لبنان) و نیز ارائه هرگونه کمک به آن را متوقف می‌کند.

آمریکایی‌ها هشدار داده‌اند «اقدام لبنان به نقض تحریم‌های ایران کمک‌ها و همکاری‌های امنیتی را در معرض خطر قرار خواهد داد.»

براساس این گزارش، «هیچ مقامی در دولت این پیام‌های آمریکایی را به اطلاع ارتش لبنان نرسانده است.»

روزنامه لبنانی الاخبار همچنین گزارش داد: «ایران نامه‌ای درخصوص کمک تسلیحاتی به وزارت خارجه لبنان ارسال کرده و این نامه نیز تحویل نخست‌وزیر و وزارت دفاع لبنان شده است.»

در این نامه آمده است ایران آماده تحویل تعدادی موشک "تاو"، خمپاره‌های ۱۲۰ میلی‌متری هاون، خمپاره‌های ۶۰ میلی‌متری و نیز مهمات تانک‌های «T55» و «T62» و نیز مهمات تانک‌های «۱۵۵ میلی‌متری» و تیربارهای «دوشکا» و تجهیزات آن است.

براساس این گزارش، پیشنهاد ایران مبنی بر تحویل انواع تسلیحات به لبنان با علم به نیاز ارتش این کشور برای جنگ بویژه نبرد با تروریست‌ها در عرسال صورت گرفته است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.