این مطلب ۲۴ بار خوانده شده

افزایش حملات گروه‌های تروریستی تکفیری به ارتش لبنان درشمال این کشور

حملات باندهای تروریستی تکفیری وابسته به داعش و جبهه النصره به ارتش لبنان در شمال ( شهرهای طرابلس و عکار) و شمال شرق ( شهرک عرسال) از بامداد پنجشنبه افزایش یافته که به کشته و زخمی شدن چند نظامی منجر شده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، بامداد جمعه عناصر ناشناس نقاب دار به پایگاه های ارتش این کشور در« طلعه العمری» و« حاره السیده» شهر طرابلس تیراندازی کردند.

این عناصر ناشناس نقاب دار در حملات اخیر خودعلیه مراکز و نیروهای ارتش لبنان از موتورسیکلت استفاده می کنند.

نیروهای ارتش لبنان نیز به سوی مهاجمان تیراندازی کرده و گشتی های زرهی ارتش درسطح شهر طرابلس بطوری گسترده مستقر شده اند.

عناصر مسلح شب گذشته نیز مبادرت به پرتاب نارنجک در منطقه نهرابوعلی شهر طرابلس کردند.

حدود ساعت ۱۸ شب گذشته تروریست های تکفیری از داخل خاک سوریه به روی یک گشتی ارتش لبنان هنگام عبور از محله قشلق در بزرگراه الجدید آتش گشودند.

یک ساعت بعداز آن هم عناصر ناشناس از داخل اردوگاه پناهجویان سوری موسوم به المصیده در شهرک عرسال به روی دو گشتی ارتش لبنان تیراندازی کردند. به نیروهای ارتش لبنان در جریان این تیراندازی ها صدمه ای وارد نشد.

گروه های تروریستی تکفیری همچنین تلاش کردند تا یک پایگاه ارتش لبنان در منطقه المصیده شهرک عرسال را اشغال کنند که با مقاومت نیروهای ارتش ناکام ماندند.

این گروه ها درصدد هستند تا ضمن شکستن حلقه محاصره خود در بلندی های شهرک عرسال در آستانه فصل زمستان معبری را برای ورود به این شهرک ایجاد تا بتوانند هم نیازهای خود به مواد سوختی و غذایی و همچنین تسلیحاتی را تامین و هم زخمی هایشان را برای درمان به بیمارستان های عرسال منتقل کنند.

ارتش لبنان بامداد دیروز(پنجشنبه) هم مانع نفوذ تروریست های تکفیری به شهرک عرسال در شمال شرق این کشور و نزدیک مرزهای سوریه شد.

تروریست های تکفیری جبهه النصره و داعش حمله خود را از بلندی های شهرک عرسال به « وادی حمید» و « المصیده» مناطقی نزدیک این شهرک شروع کردند اما نیروهای ارتش لبنان با آنها درگیرشده و مانع تحقق اهدافشان از جمله نفوذ به شهرک عرسال شدند. دو طرف دراین درگیری ها از سلاح های نیمه سنگین و موشک و توپخانه استفاده کردند.

منابع خبری پیش بینی کرده اند که در روزهای آینده حملات گروه های تروریستی تکفیری به شهرک ها و روستاهای مرزی لبنان از شمال تا شرق و جنوب این کشور افزایش یابد.

عناصرمسلح ناشناس بامداد پنجشنبه همچنین به روی نظامیان لبنانی در شهرک الریحانیه استان عکار در شمال این کشور آتش گشودند که یک سرباز کشته و یک تن دیگر زخمی شد.

در اثر این تیراندازی « میلاد محمد عیسی» کشته و « محمد فخرالدین حیدر» زخمی شد و برای درمان به بیمارستان منتقل گردید.

باندهای وابسته به گروه های تروریستی تکفیری داعش وجبهه النصره بویژه درشهرهای شمالی لبنان از جمله طرابلس و عکار همواره علیه نیروهای ارتش و امنیتی این کشور دست به اقدامات تروریستی می زنند.

منابع خبری خاطرنشان کرده اند که برخی باندهای تروریستی تکفیری برای خود مربع های امنیتی تعریف و مبادرت به نصب دوربین ها و برقراری پست های ایست و بازرسی کرده اند.

باند تروریستی تکفیری « شادی مولوی – اسامه منصور» از معروفترین این باندها است که متشکل از یک گروه ۴۰ نفری مسلح است و همگی زیر ۲۶ سال سن دارند.

رسانه های لبنانی تاکید کرده اند که این باندهای تروریستی تکفیری از حمایت برخی سیاستمداران و شیوخ سلفی برخوردار هستند.

ژنرال « جان قهوجی» فرمانده ارتش لبنان هشدار داده است که اگر بزودی راهکارهای سیاسی برای حل مشکل باندهای تروریستی تکفیری و حملات به نظامیان پایان نیابد، ارتش لبنان از طریق نظامی این مشکل را حل خواهد کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.