این مطلب ۲۱ بار خوانده شده

هزینه ۹۵ میلیون دلاری آل‌خلیفه برای سرکوب اعتراضات مردم بحرین

یک نشریه عرب زبان فاش کرد که بر اساس آمار‌های موجود سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز مردمی این کشور سالانه درحدود ۹۵ میلیون دلار برای دولت هزینه در بر دارد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، روزنامه بحرینی المیدان در گزارش خود از آخرین تحولات بحرین، فاش کرد که بر اساس آمار‌های موجود سرکوب راهپیمایی‌های مسالمت آمیز مردمی این کشور سالانه درحدود ۹۵ میلیون دولار برای دولت هزینه در بر دارد.

در ادامه این گزارش آمده است که رژیم بحرین برای سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز مردمی، روزانه از ۲۱ هزار نیروی امنیتی استفاده می‌‌کند.

المیدان همچنین گزارش داد، مبلغ قرارداد‌های تسلیحاتی آل‌خلیفه از آغاز انقلاب این کشور در فوریه سال ۲۰۱۱ تاکنون به رقمی بیش از ۲.۵ ملیارد دلار رسیده است.

در پایان این گزارش تاکید شده است که مبالغ صرف شده از سوی آل‌خلیفه برای سرکوب راهپیمایی‌های مردمی به تنهایی می‌توانست ۵۵% از مشکل اسکان مردم و مشکل بیکاری را حل کند.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبرو شده است. رژیم بحرین در راه سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین کمک می کنند، در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده اند.

رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندانهای طولانی مدت محکوم کرده است.

با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته ها هستند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.