اجرای نمایش شهادت حضرت زهرا(س) در جشنواره تکبیر

قاسم بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، با اشاره به اینکه به مناسبت دهه فجر شب شعر انقلاب با حضور شاعران برجسته استان قم برگزار شده است، اظهار کرد: همچنین در نظر داریم یک شب شعر و خاطره با حضور پیشکسوتان و شاعران برجسته استان با همکاری حوزه هنری استان قم در بیت امام خمینی(ره) برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه نمایشگاه سیار دستاوردهای انقلاب اسلامی را نیز در دهه فجر برگزار کرده ایم، عنوان کرد: باتوجه به تقارن ایام فاطمه با دهه فجر سازمان بسیج هنرمندان یکنمایش صحنه‌ای شهادت حضرت زهرا(س) را در جشنواره تکبیر اجرا کرده است.

اجرای گروه سرود ناشنوایان بسیج هنرمندان قم در مزار شهدای گمنام خضرنبی(ع)

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، گروه سرود ناشنوایان بسیج هنرمندان استان قم در استمرار اجرای برنامه های فرهنگی تابستانه در جوار مزار 14 شهید گمنام، اقدام به اجرای 6 سرود با موضوعات آیینی نمودند. بر اساس این گزارش، سرودهای این گروه که بر محور موضوعاتی چون انتظار، امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) اجرا شد، مورد استقبال خیل زائران و مجاوران حرم کریمه اهل بیت(س) و مزار شهدای گمنام قرار گرفت. حوزه مقاومت بسیج شهید بهشتی و پایگاه بسیج شهدای گمنام خضر نبی(ع) برنامه های متنوعی را برای اجرا در این مکان مقدس در دستور کار خود قرار داده است.  

برگزاری کارگاه آموزشی «موشن گرافیک» در پارک علم و فناوری قم

«امیر رزق آبادی» در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم با اعلام برگزاری دوره آموزشی هنری از سوی سازمان بسیج هنرمندان اظهار داشت: جلساتی با نواحی بسیج استان در خصوص اجرای «دوره های هنری» برگزار شده و تاکنون 75 نفر از استادان برجسته رشته های هنری آمادگی خود را برای همکاری درکلاس ها و کارگاه های مربوطه اعلام کرده اند.

سرپرست سازمان بسیج هنرمندان استان قم افزود: در حال حاضر کارگاه آموزشی حرفه ای موشن گرافیک نیز از سوی این سازمان و با همکاری مرکز هنرهای رقومی بسیج در پارک علم و فناوری استان در حال برگزاری می باشد.

دیدار سرپرست سازمان بسیج هنرمندان قم با دبیر شعر آیینی کشور

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، امیر رزق آبادی سرپرست سازمان بسیج هنرمندان استان قم در راستای دیدار با نخبگان فرهنگی و هنری استان، با استاد محمدعلی مجاهدی دبیر شعر آیینی کشور دیدار کرد.

رزق آبادی در این دیدار، ضمن آرزوی سلامتی، توفیق و بهروزی برای این شاعر آیینی و متعهد، وجود شاعران انقلابی را در عرصه دفاع از ارزش ها، موجب استحکام بن مایه های فرهنگ اسلام ناب در برابر هجمه های جنگ نرم دشمنان دانست.

بیستم تیرماه جاری آخرین مهلت ارسال آثار هفتمین جشنواره سراسری شعر بسیج قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، امیر رزق آبادی اظهار داشت: قالب های مختلف شعری و موضوع های گوناگون از جمله گنجینه قناعت، جهاد عشق، ترنم انتظار، برنگ ایثار، برداشت شاعرانه از حدیث سلسله الذهب، آینه زلال پیرامون حجاب و عفاف در سیره حضرت معصومه(س)، کرامت رضوی، الفبای مهربانی و زندگی به سبک آفتاب، جشنواره مذکور را تشکیل می دهد.

ما هنرمان را خرج ولنگاری فرهنگی نمی کنیم و دست هایمان بر بوم سپید، نقشه های سیاه دشمن را نقاشی نمی کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، متن بیانیه به شرح زیر است:   بصیرت یعنی شناخت نیازها و واقعیات جامعه.            مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)   ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی با شناخت شرایط حساس جامعه همچون اقیانوسی موج در موج به حرکت درآمدند تا قدرت نظام اسلامی ایران را که در دنیا بی نظیر است به رخ جهانیان بکشند.   فتنه در همین رفتار های متفاوت جلوه می کند. دشمن در کمال سردرگمی و وقاحت، گاه با توهین به مقدسات به میدان می آید وگاه چون گرگی در لباس میش با لبخند آغوش می گشاید .

تربیت هنرمند در طراز انقلاب اسلامی در اولویت‌مان است/آغاز جشنواره‌های ملی بسیج هنرمندان از پایان شهریورماه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم ،غلامرضا منتظری در همایش مسئولان کانون‌های بسیج هنرمندان سراسر کشور که در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار داشت: چند مأموریت برای بسیج هنرمندان تعریف شده که شناسایی و ساماندهی چهره‌های مستعد ادبی و ارزشی کشور، حفظ و انسجام کار تشکیلاتی از این مجموعه، آموزش و تربیت و کادرسازی در سازمان و تلاش در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه ادب و هنر و رسانه و فرهنگی و هنری و ادبی، از جمله آن‌ها است.

سردار نقدی: دشمن به‌دنبال "نفوذ فرهنگی" است/هنرمندان بسیجی باید "نفوذناپذیر" باشند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم،  سردار محمدرضا نقدی در همایش مسئولان کانون‌های بسیج هنرمندان سراسر کشور که در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار داشت: هنرمندان بسیجی باید این موضوع را مورد توجه قرار دهند که جبهه محکم‌ و قدرتمند و با نفوذی دارند که جبهه فرهنگ و هنر است و باید این سنگر را حفظ کنند.   رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه دشمن در راه تضعیف نظام از هیچ کوششی دریغ  نمی‌کند، افزود: به برکت وجود جوانان مؤمن و انقلابی کشورمان توانسته به عالی‌ترین درجات علمی و فرهنگی برسد و توجه دنیا را به خود جلب کند.   سردار نقدی با اشاره به اقدامات گروه‌های تکفیری علیه اسلام عن

خلق آثار هنری در 2 کارگاه تجسمی بسیج

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، دو کارگاه نقاشی و نگارگری سومین جشنواره‌ تجسمی بسیج هنرمندان با حضور و نظارت اساتید شناخته شده‌ استان یعنی محمد رضا گل‌محمدی نقاش و ابراهیم عامری نگارگر برگزار شد.   در این کارگاه‌های دو روزه که در سالن سوره حوزه هنری استان قم برپا شد، بیش از 20 اثر خلق شد که با پایان زمان فراخوان به همراه دیگر آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره ارزیابی و داوری خواهند شد.   هنرمندان حاضر در دو کارگاه تجسمی بسیج در آثارشان به  موضوعاتی نظیر انرژی هسته‌ای، سبک زندگی ایرانی اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت، فرهنگ شهادت و حجاب و عفاف پرداختند.   از جمله نکات قابل توج

سومین جشنواره هنرهای تجسمی قم برگزار می‌شود

معصومه بهرامی با اشاره به برگزاری سومین جشنواره استانی هنرهای تجسمی سازمان بسیج هنرمندان قم اظهار داشت: این جشنواره در سه بخش اصلی کاریکاتور، نگارگری و نقاشی فراخوان خود را اعلام کرده و بخش ویژه آن نیز به نقاشی دیواری اختصاص‌یافته است. وی افزود: سبک زندگی ایرانی اسلامی، بازخوانی آرمان‌های انقلاب اسلامی و وحدت اسلامی موضوعاتی است که آثار ارسالی در بخش ویژه باید به آن بپردازند. مسئول انجمن هنرهای تجسمی بسیج هنرمندان قم بیان کرد: حقیقت و زیبایی در ساحت هنر، جهاد اقتصادی و حماسه سازندگی، فرهنگ حجاب و عفاف و بیداری و مقاومت ملل ازجمله موضوعات بخش اصلی است. منبع: تسنیم/ بهرامی مهلت ارسال اثر ر