یادواره هزار شهید دانش آموز و فرهنگی استان قم برگزار می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، «محمد رضا شکوریان» اظهار داشت: 6 هزار فرهنگی فعال دربرنامه های بسیج فرهنگیان شرکت دارند و بسیاری از فرهنگیان شاغل و بازنشسته نیز با این مجموعه در ارتباط هستند.
وی با اشاره به لزوم برگزاری برنامه های راهبردی به منظور گفتمان سازی مطالبات رهبر معظم انقلاب در سطح جامعه، بیان کرد: سازمان بسیج فرهنگیان استان قم هفت کارگاه آموزشی با هدف تبیین سیاست های افزایش جمعیت با عنوان «راهی به سوی زندگی بهتر» را با شرکت خواهران بسیجی برگزار کرد تا این گفتمان در سطح مدارس استان به عنوان پایگاه های فرهنگ سازی جامعه بیش از گذشته تقویت شود.

برپایی کارگاه آموزشی «خانواده و نقش والدین در تربیت کودکان» در قم

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، کارگاه آموزشی «خانواده و نقش والدین در تربیت کودکان» به همت کانون بسیج فرهنگیان شهید رجایی قم و با حضور جمعی از مربیان و سرگروه‌های حلقه‌های تربیتی صالحین برگزار شد.
در این کارگاه، حجت الاسلام «سیدرضا موسوی» از کارشناسان مبحث روانشناسی طی سخنانی به تبیین مولفه‌های سبک زندگی در حوزه رفتار والدین با فرزندان و تربیت کودکان پرداخت.

همایش بررسی «نقد معصومیت» با حضور فرهنگیان بسیجی قم برگزار شد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، حجت الاسلام قاریان از اساتید حوزه و دانشگاه و از کارشناسان موسسه تاریخ تطبیقی اسلامی در همایش نقد معصومیت طی سخنانی به نقد مبحث «انتقاد از معصومین» و بازشناسی اصل ولایت فقیه پرداخت.
نقد موضوع ۲۰۳۰ نیز مبحث دیگری بود که در این همایش مورد بررسی قرار گرفت، همچنین سرگروه‌های حلقه‌های تربیتی صالحین فرهنگیان بسیجی به طرح سوالات و دیدگاه‌های خود در مورد موضوع همایش پرداختند.
در این همایش محمدرضا شکوریان مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان قم و عبدالله صادقخانی مدیرکانون بسیج فرهنگیان شهید رجایی ناحیه یک آموزش و پرورش نیز حضور داشتند.

دعوت سازمان بسیج فرهنگیان قم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، متن کامل بیانیه سازمان بسیج فرهنگیان استان قم به مناسبت حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن چنین است:
بسم الله‌الرّحمن‌الرّحیم
وَالْفَجْــــرِ وَلَیَالٍ عَشْرٍ وَالشَّفْعِ وَالْوَتْرِ

بازدید مسئول شورای راهبردی سپاه قم از سازمان بسیج فرهنگیان

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، سرهنگ «شریفی» مسئول شورای راهبردی سپاه امام علی بن ابی طالب (ع) در بازدید از عملکرد سازمان بسیج فرهنگیان قم، طی سخنانی دورنما واهداف شورای راهبردی عملکرد بسبج فرهنگیان را تشریح کرد.
وی سپس با توجه به اسناد، معیار‌ها و مولفه‌های تعریف شده، عملکرد رو به رشد این سازمان را مورد تجلیل قرار داد.
شکوریان مسئول سازمان بسیج فرهنگیان قم نیز در این بازدید، گزارش مبسوطی از برنامه‌های انجام شده در بخش‌های مختلف ارائه کرد.

دوره ضمن خدمت توانمندسازی «مربیان صالحین» فرهنگیان در قم

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانیئ سپاه استان قم، دوره ضمن خدمت شهید مدافع حرم «مجید عسکری» ویژه توانمندسازی «مربیان صالحین» فرهنگیان قم با عنوان دوره شهید مدافع حرم، شهید مجید عسکری جمکرانی، برگزار شد.
این دوره سه روزه به مدت ۲۴ ساعت ضمن خدمت و با همکاری بسیج فرهنگیان و موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) برگزار گردید.
شرکت کنندگان در دوره مذکور، تعدادی از مربیان و سرگروه‌های صالحین بسیج بودند و طی آن، حجت الاسلام مشی و دکتر جهاندیده به ایراد سخن پرداختند.

ادای احترام فرهنگیان بسیجی ناحیه چهار قم به شهید گمنام

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، مراسم وداع با شهید گمنام 24 ساله مربوط به عملیات بدر در سال 63، همزمان با سالروز شهادت امام سجاد(ع) در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش ناحیه چهار قم برگزار شد.

در این مراسم که با حضور رئیس سازمان نوسازی مدارس استان قم، رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه چهار و جمعی از فرهنگیان بسیجی کانون بسیج «شهدای فرهنگی» ناحیه برگزار گردید، یکی از مرثیه سرایان اهل بیت(ع) به نوحه خوانی در رثای شهادت امام زین العابدین(ع) و وصف مقام شهدا پرداخت.

همایش سرگروه های صالحین بسیج فرهنگیان ناحیه یک قم برگزار شد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، در همایش مربیان و سرگروه های حلقه های تربیتی صالحین کانون بسیج فرهنگیان شهید رجایی ناحیه یک آموزش و پرورش قم، «احمد طهماسبی» نویسنده کتابهای تربیتی و کارشناس مسائل خانواده طی سخنانی به موضوع تهاجم فرهنگی و مصادیق آن در جامعه اشاره کرد.

وی با اشاره به بازخوردهای حضورش در همایش های مشابه از سوی دانش آموزان، معلمان و خانواده ها در استان های مختلف، خاطرنشان کرد: در موضوع تربیت به سه موضوع آموزش، دانش و روش نیازمندیم و باید در این حوزه ها تبحر لازم را پیدا کنیم.

جلسه کارگروه تخصصی تربیت واخلاق در بسیج فرهنگیان برگزار شد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، چهارمین جلسه کارگروه تخصصی تربیت و اخلاق بسیج فرهنگیان قم با حضور اساتید و نخبگان دانشگاه فرهنگیان و آموزش و پرورش برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور محمدرضا شکوریان مسئول سازمان بسیج فرهنگیان قم برگزار شد، موضوعاتی همچون پیوست فرهنگی بر طرح «برکت فراموش شده» از سوی شورای راهبردی سپاه مورد بررسی قرار گرفت.

سپاه پاسداران با شعار «ما می توانیم» سیلی محکمی به آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی زد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، متن بیانیه سازمان بسیج فرهنگیان سپاه امام علی بن ابی طالب(علیه السلام) به شرح زیر است:
بسمه تعالی
امام خمینی قدس سره الشریف  «اسرائیل یک غده سرطانی است و باید از روی زمین محو شود»‏.