برای تغییر الگوی کاشت در قم تلاش می‌شود

حسین فرهادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم با اشاره به ضرورت توجه به بحث‌های فرهنگی در زمینه اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: در پایگاه‌های بسیج و بوستان‌های استان قم برنامه‌هایی را برای ترویج مصرف کالای داخلی داریم، مساله فرهنگ یک بحث کلان است و باید سبک زندگی اسلامی را در بحث مصرف ترویج کنیم.

وی ادامه داد: تعاملاتی را با دستگاه‌های دولتی در زمینه اقتصاد مقاومتی داریم، قوانین دست و پا گیر هستند و دستورالعمل‌ها موجب شده است که افراد برای شروع یک کار تولیدی نیاز به سرمایه اولیه داشته باشند و قوانین دست و پای مدیران را در زمینه اقتصاد مقاومتی بسته است.

راه اندازی هزار کارگاه با تسهیلات بسیج سازندگی در قم

حسین فرهادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم با اشاره به فعالیت بسیج سازندگی استان قم در حوزه اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: از سال 91 برنامه‌های اقتصاد مقاومتی را در قالب فرهنگ سازی در استان آغاز کردیم.

وی ادامه داد: بسیاری از افراد دارای انگیزه کار هستند، اما نیاز به گرفتن تسهیلات دارند، در این راستا از سال 92 پرداخت تسهیلات به مردم برای اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را از منابع بسیج آغاز کرده و در این قالب تاکنون 22 میلیارد تومان تسهیلات را به کارگاه‌ها در حوزه اقتصاد مقاومتی پرداخت کردیم که این تسهیلات بین پنج تا 30 میلیون تومان بود.

همایش تجلیل از نفرات برتر گروه‌های جهادی استان قم برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، همایش تجلیل و تقدیر از نفرات و گروه‌های برتر جهادی بسیجی، طلاب و محلات قم، عصر امروز با حضور  سید حسین فرهادی، مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان قم در مجتمع شهید آیت‌الله سعیدی برگزار شد.   مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان قم، با عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه اظهار داشت: هر کس که در اردوهای جهادی مشارکت می‌کند یک درجه از بقیه مردم بالاتر است، امروز شبیه‌ترین نمونه برای رزمندگان دوران جنگ و سازندگی، اردوهای جهادی است.   فرهادی ضمن با اهمیت قلمداد کردن روحیه جهادی در بین جوانان، به سخنی از مقام معظم رهبری اشاره کرد، و گفت: مت

برنامه بسیج برای ایجاد 12 هزار واحد صنایع تبدیلی در سراسر کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم،‌ نعمان غلامی دیروز در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت‌های سازمان بسیج سازندگی اظهار کرد:‌ این سازمان در سال 95 در کنار ادامه فعالیت‌های خود در عرصه اقتصاد مقاومتی و مشاغل کوچک و خانگی تمرکز جدی بر روی صنایع تبدیلی گذاشته است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور ادامه داد:‌ رهبر انقلاب بر مسأله صنایع تبدیلی تاکید زیادی داشته‌اند و با توجه به تولید محصولات مختلف کشاورزی در کشور، پرداختن به صنایع تبدیلی اهمیت زیادی دارد.

اعزام بیش از 1500 طلبه و دانشجوی جهادگر به اردوهای جهادی نوروزی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم،  سیدحسین فرهادی از اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم استان قم و سایر استان‌های کشور در ایام نوروز خبر داد و گفت: با هماهنگی‌های انجام شده بسیجیان جهادگر در دو گروه طلاب جهادی و دانشجویان جهادی اردوهای نوروزی خود را برای خدمت‌رسانی به مردم مناطق محروم آغاز کرده‌اند.

طرح ایجاد شبکه بسیج همگام با کشاورز در قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، سیدحسین فرهادی در گفتگو با خبرنگاران طی سخنانی با اشاره به روند شکل‌گیری سازمان بسیج سازندگی اظهار کرد: سال 79 با تشکیل جهاد کشاورزی خلا وجود سازمانی احساس شد تا در مناطق محروم به خدمت‌رسانی به محرومان بپردازد که رهبر معظم انقلاب دستور ایجاد بسیج سازندگی را صادر کردند و به تدریج جایگاه خود را به دست آورد.

وی خاطرنشان کرد: امروز شاهد خدمات خوبی هستیم که افراد در سراسر کشور و به ویژه در استان قم در حال انجام هستند.

9 میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های اقتصاد مقاومتی پرداخت می‌شود/ در دو سال گذشته 700 کارگاه در بخش‌های مختلف ایجاد شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، هر کشوری بسته به شرایط و وضعیت خود نقشه راه مهمی برای اقتصاد خود تعیین می‌کند و طبق همین نقشه راه سیاست‌های اقتصادی خود را طراحی و به مرحله اجرا می‌رساند، کشور ما نیز با توجه به ضربه‌هایی که در سال‌های اخیر به دلیل تحریم و مسائل دیگر در مسائل اقتصادی خورده است نیاز به ترمیم و بازسازی مجدد دارد.

11.5 میلیارد تومان توسط بسیج سازندگی قم برای ایجاد اشتغال هزینه شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، سید حسین فرهادی  در نشست خبری که با حضور خبرنگاران در ساختمان شهید آیت الله سعیدی سپاه قم برگزار شد اظهار داشت: بسیج سازندگی در زمینه نشر اردوهای جهادی فعالیت می‌کند که امروز بیش از 60 اردوی جهادی برای خدمت‌رسانی به مناطق محروم استان قم فعالیت می‌کنند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه استان قم با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در روستای استان قم افزود: اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم و پروژه محرومیت‌زدایی از جمله فعالیت‌های اصلی بسیج سازندگی سپاه استان قم است.

اعزام 23 گروه جهادی قم به مناطق محروم کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، سید حسین فرهادی در گفتگو با خبرنگاران طی سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شش هزار شهید گلگون کفن استان قم اظهار کرد: اردوهای جهادی سبقه ای از سال 1379 دارد که در پی اقدام خودجوش جمعی از دانشجویان عزیز به محرومیت زدایی در مناطق محروم، مقام معظم رهبری دستور بر تشکیل سازمان بسیج سازندگی با عنوان رده پشتیبانی کننده از این اقدامات خودجوش را صادر فرمودند.

طلاب بسیجی به بیان اهمیت اقتصاد مقاومتی در جامعه بپردازند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، حسین فرهادی در حاشیه بازدید طلاب بسیجی از مراکز تولیدی شهرک صنعتی شکوهیه در گفتگو با خبرنگاران طی سخنانی اظهار کرد: در پی فرمان مقام معظم رهبری در خصوص بحث اقتصاد مقاومتی که معظم له فرمودند "تنها را برون رفت مشکلات اقتصادی ما مبحث اقتصاد مقاومتی و کمک به تولید داخل و حمایت از تولید داخلی است"، جمعی از طلاب بسیجی استان قم از تعدادی از مراکز تولید استان بازدید کردند.