اعزام حدود 2500 زائر قم به مناطق عملیاتی غرب و شمال غرب در صورت حمایت استانداری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، ستار احمدوند مسئول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج استان قم گفت: در صورتی که استانداری به تعهدات سال قبلش عمل کند و مشکل اعتبارات را رفع کند، 2500 زائر را به غرب و شمال غرب اعزام می کنیم.

راهیان نور بزرگ‌ترین عملیات فرهنگی کشور است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، مصطفی ذباح با بیان اینکه راهیان نور بزرگترین عملیات فرهنگی کشور است که فرماندهی و میزبانی‌اش از آن شهدا است، گفت: شهدا به ما آرامش می‌دهند که هیچ سخنرانی و نطقی و هیچ کار فرهنگی تا این اندازه اثرگذار نیست. شهدا به جایگاهی رسیده‌اند که خداوند مقام شفاعت را به ایشان عطا فرموده است.

مدیر راهیان نور سازمان اردویی و گردشگری بسیج با اشاره به ظرفیت اردوگاه شهید باکری در خرمشهر و ساخت مکان برای اجرای برنامه های فرهنگی بصیرتی و نمایشی گفت:

فرامنطقه ای شدن راهیان نور نقطه عطفی در جنگ نرم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم،عصر روز یکشنبه، جلسه مدیران فرهنگی، اجتماعی اردویی بسیج دانشجویی نواحی كشور با حضور سردار سلیمانی در مجتمع دانشجویی فرهنگی 13 آبان (لانه جاسوسی سابق آمریکا) برگزار شد.
سردار سلیمانی در این جلسه با اشاره به اینکه راهیان نور بزرگترین عملیات فرهنگی کشور است، اظهار داشت:فرا منطقه ای شدن اعزام های راهیان نور به عنوان نقطه عطف در جنگ نرم  و حضور زائران 36 کشور در مناطق عملیاتی نشان از اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است.

اعزام کاروان های زیارتی "روضة الشهدا" از قم به مناطق عملیاتی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، کاروان زیارتی روضةالشهدا در قالب پنج دستگاه اتوبوس خانوادگی بسیجیان و زائران مناطق عملیاتی جنوب، از ساعات اولیه صبح امروز در مسجد امام علی(ع) فرهنگیان حاضر شده و پس از قرائت زیارت عاشورا و انجام برنامه های توجیهی، سفر پنج روزه خود به دیار عاشقان را آغاز نمودند.

عباس مباشر سعادت مسئول اردویی ناحیه بسیج امام حسین(ع) نیز در مراسم بدرقه این کاروان حضور داشت.

سوغاتِ زائران سرزمین نور؛ معرفت و بصیرت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، پیش از ظهر دیروز، مسئولان و دست اندرکاران اردوهای راهیان نور با رهبر معظم انقلاب دیداری صمیمانه داشتند تا در آستانه نوروز و موعد ِرهسپاری خیل عظیم عاشقان شهید و شهادت به کربلای ایران، با بهره گیری از رهنمودهای معظم له، بهتر و بیشتر بتوانند در این وادی مقدس خدمت کرده و بستر استفاده عموم مردم از فیوضات گسترده در این سفره نورانی و پرخیر و برکت را فراهم سازند.

بازدید بیش از ۳۰ هزار زائر سرزمین‌های نور از یادمان پاوه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، مسئول اردويي و گرشگري سپاه ناحيه پاوه اظهار داشت: در طول سال جاري شهرستان پاوه ميزبان بیش از 30 هزار  نفر از هموطنان در قالب راهيان نور بود.

ميرزايي افزود: همچنين بيش از 1000 از مردم شهرستان پاوه در طول سال جاري به دیگر یادمان های دفاع مقدس با مطلوبترين كيفيت اعزام شده اند.

وي گفت: اعزام کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی یکی از برنامه‌های تاثیرگذار در مقابله با جنگ نرم دشمن بوده که با توجه به کوتاه بودن زمان آن اثرگذاری زیادی دارد.

تودیع و معارفه مدیراردوگاه فرهنگی تربیتی ولایت قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، طی حکمی از سوی سردار یعقوب سلیمانی دبیر قرارگاه مرکزی سازمان اردویی،راهیان نور و گردشگری بسیج علیرضا پوررحیم با حفظ سمت  به عنوان مدیر جدید اروگاه فرهنگی تربیتی ولایت قم انتخاب شد که طی مراسمی با حضور سردار یعقوب سلیمانی دبیر قرارگاه مرکزی سازمان اردویی،راهیان نور و گردشگری بسیج وحجاری زاده جانشین سرداریعقوب سلیمانی ،حفاظت اطلاعات ،مسئول سازماندهی به عنوان مدیر جدید این اردوگاه معرفی شد.

راهیان نور واسطه ای برای الگو گرفتن از شهدا است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، همسر شهید مهدی باکری اظهار داشت: اردوهای راهیان نور برای جوانان بهترین و موثر ترین اردو است زیرا در این اردوها جوانان با ایثارگری ها و جانفشانی جوانان هشت سال دفاع مقدس اشنا شده جوانانی که اجازه ندادند یک وجب از خاکشان را دشمن بگیرد،اردوهای راهیان نورباعث می شود جوانان از شهدا الگو بگیرند و آنها را راهنمای خود قراردهند.

بيش از چهار هزار نفر دوره مديريت كاروان‌هاي راهيان نور را گذراندند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، سردار يعقوب سليماني مسئول سازمان اردويي و راهيان نور بسيج در مراسم اختتاميه دوره تخصصي آموزش مديريت كاروان‌هاي راهيان نور كشور در قم، اظهار كرد: تا كنون براي نزديك به 4 هزار و 300 نفر در قم دوره تخصصي مديريت كاروان ها يراهيان نور بر گزار شده و طي سال هاي گذشته نيز بيش از 30 هزار نفر در سراسر كشور آموزش عمومي و مقدماتي مدير كاروان‌هاي راهيان نور را نيز پشت سر گذاشته‌اند.

ثبت نام بیش از 20هزار نفر برای خادمی شهدا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، محمد حاجی رحیمی مسئول کمیته مرکزی خادمین راهیان نور با اشاره به تدابیر و سیاست‌های مشخص شده در خصوص سازماندهی و اعزام خادمین شهدا گفت: نظر به محدودیت‌های موجود، خادمینی که زودتر نام‌نویسی کردند، در اولویت حضور قرار خواهند داشت؛ بدین ترتیب از ابتدای اسفند، چهار دوره 10 روزه اعزام خادمین انجام و تمامی خادمین در بدو ورود در معراج شهدای پادگان شهید محمودوند اهواز مورد سازماندهی و آموزش قرار خواهند گرفت.