کانون وکلا نباید نسبت به حوادث مهم بی‌توجه باشد / در دستگاه قضایی نیازمند قاضی بسیجی هستیم/مدعیان حقوق بشر در مقابل آواره شدن مسلمانان میانمار بی‌توجه هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری عصر امروز در مراسم افتتاحیه دوره مقدماتی تربیت حقوقدان طراز انقلاب اسلامی که در سالن همایش‌های غدیر مجتمع آموزشی و فرهنگی یاوران مهدی(عج) برگزار شد، با بیان اینکه انسان باید در مسیر حق حرکت کند، اظهار کرد: هر چند گاهی انسان در مسیر حق دچار گرفتاری‌هایی نیز می‌شود اما مسیر حق باید پیموده شود.

وی با تاکید بر اینکه بیشترین سختی‌ها و گرفتاری‌ها به پیامبران و اولیای الهی اختصاص داشته است، اضافه کرد: هر فردی که در زندگی دچار سختی‌ها و مشکلات بیشتری باشد به زندگی اولیای الهی نزدیک‌تر است.

نشست تبیین ابعاد حقوق بشر آمریکایی و راه های مقابله با آن برگزار شد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، در این نشست که پیش از ظهر امروز در سالن همایش های اتاق اصناف قم برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین عباس کعبی، عضو خبرگان رهبری با اشاره به این که آمریکا در راس کشورهایی قرار دارد که ناقض حقوق بشر هستند، ابراز داشت: هر چند که دولتمردان آمریکایی همواره داعیه دفاع از حقوق بشر داشته و دارند؛ اما گذشته و سابقه آن ها و نیز عملکرد امروزشان نشان می دهد خود ناقض اصلی حقوق بشر هستند و در خفا و پنهان از دیگر ناقضان اصلی حقوق بشر حمایت عملی می کنند.

آمریکا دنبال برجام‌های بعدی است/ "موشک‌های سپاه" سپر حقوق بشری ملت‌های مظلوم و محروم منطقه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، آیت‌الله عباس کعبی ظهر امروز در همایش تخصصی سازمان بسیج حقوقدانان که با موضوع واکاوی و بررسی ابعاد حقوق بشر آمریکایی و راهکار مقابله با آن در سالن همایش‌های اصناف قم برگزار شد، با اشاره به پوشالی بودن شعارهای حقوق بشر آمریکایی اظهار داشت: هیچ کشوری در قرن معاصر به‌اندازه آمریکا مرتکب نقض حقوق بشر نشده است.
وی با اشاره به نقض‌های متعدد حقوق‌بشر توسط آمریکا تأکید کرد: باید چرخه ارائه نقض حقوق‌بشر توسط آمریکا تغییر کند و کشورهای دیگر مدام گزارش‌های نقض حقوق بشر توسط آمریکا را گزارش دهند.

نشست تبیین ابعاد حقوق بشر آمریکایی در قم برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، این نشست علمی با حضور حقوقدانان بسیجی استان و نیز اساتید مطرح حوزه و دانشگاه صبح روز چهارشنبه هفته جاری مصادف با چهاردهم تیرماه در اتاق اصناف قم برگزار می‌شود.
بنا بر این گزارش، در این نشست که با همکاری معاونت فرهنگی دادگستری استان قم برگزار می‌شود علاوه بر آیت‌الله کعبی، عضو مجلس خبرگان رهبری، میر خلیلی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران نیز به بررسی ابعاد مختلف بحث حقوق بشر آمریکایی و به‌ویژه راهکارهای حقوقی و علمی مقابله با آن می‌پردازد.

پاسداران انقلاب در تداوم خط حسینی آماده جان فشانی هستند

ابراهیم سانی خانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، ضمن تبریک فرارسیدن سوم شعبان، سالروز ولادت بزرگ پاسدار جهان بشریت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ابراز داشت: به خاطر همین مناسبت زیبا و فرخنده ، این روز را روز پاسدار نام نهاده اند، چه آن که به تعبیر سکاندار حکیم انقلاب ، مقام معظم رهبری امروز پاسداران فرزندان معنوی حسین بن علی (ع) هستند.   وی افزود: از این منظر پاسداران انقلاب اسلامی با تأسی به سیره و گفتار نورانی امام حسین(ع) به پاسداری از حریم شریعت و انقلاب و نظام اسلامی اهتمام ویژه دارند و بی شک مهم ترین شاخصه پاسداری همانا حرکت در مسیر سرخ حسینی و استقامت و ثبات قد

اطلاعیه سازمان بسیج حقوقدانان کشور در خصوص برگزاری کارگاه آموزشی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، سازمان بسیج حقوقدانان کشور، كارگاه آموزشی با موضوع طراحی نقشه راه پرونده های حقوقی و با تدریس دکتر سهیل طاهری هیأت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری برگزار می کند.

غده سرطانی تکفیر و ترور مانع ایجاد وحدت جهان اسلام است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا اعرافی در همایش بررسی «ابعاد حقوقی فاجعه منا »که به همت بسیج حقوق‌دانان در سالن همایش غدیر مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به حمایت های پیدا و پنهان آل سعود از جریان تکفیری در جهان اسلام اظهار داشت: امروز تکفیری ها به سان غده سرطانی در منطقه عمل می کنند که باید همه جهان اسلام متحد شود تا این غده از این سرزمین های اسلامی برچیده شود.

همایش بررسی ابعاد حقوقی فاجعه منا در قم برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، در این همایش که به همت سازمان بسیج حقوقدانان استان قم و جامعه المصطفی العالمیه در سالن همایش غدیر مجمتع آموزش عالی امام خمینی (ره) برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین اعرافی ، رییس جامعه المصطفی با بیان این که امروز غده سرطانی تکفیر از جمله مهم ترین معضلات جهان اسلام و بلکه بشریت به شمار می رود، اظهار داشت: باید برای پیگیری ابعاد فاجعه منا از ابعاد مختلف از همه ظرفیت های نظام و نیز بین الملل به ویژه مراکز علمی و فرهنگی همچون جامعه المصطفی نهایت استفاده را بکنیم.

 

برگزاری نشست تحلیل حقوقی فاجعه منا در دانشگاه قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، عضو هیات علمی دانشگاه قم و یکی از استادان حقوق بین الملل در این نشست تحلیلی گفت: مسئولیت حقوقی بر این مبنا است که تعهدی نقض شده باشد و در صورت بروز خسارت، شاهد جبران خسارت ها باشیم و از دید حقوق بین الملل مسئولیت بین

حقوقدانان بسیجی در قم گردهم می آیند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، در نشست بصیرت افزائی که با موضوع تحلیل اوضاع منطقه و با حضور حقوقدانان بسیجی سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) برگزار می شود، آیت الله عباس کعبی، عضو مجلس خرگان رهبری سخنرانی خواهد کرد.

گفتنی است در این گردهمائی که سه شنبه 21 مهرماه سال جاری بعد ار اقامه نماز مغرب و عشاء در مرکز آموزش بسیجیان شهید آیت الله سعیدی سپاه استان قم برگزار می شود، سردار غلامرضا احمدی، فرمانده سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) حضور خواهد داشت.