بسیج جامعه پزشکی مخالف «جریان انحرافی» طب سنتی است/ گلایه پزشکان از تاخیر در پرداخت کارانه‌ها

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، «محمد رئیس زاده» طی سخنانی در هشتمین مجمع عمومی سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور که در مجتمع ولایت قم برگزار شد، با تشریح برنامه‌های سازمان بسیج جامعه پزشکی اظهار داشت: این سازمان در دو جنبه فعالت دارد؛ یکی کار‌های فیزیکی که جزو کار‌های تکلیفی ما است و در قالب‌های تکریم خانواده‌های شهداء، تیم‌های امدادی، گروه‌های جهادی در داخل و خارج کشور و بحث‌های علمی صورت می‌گیرد و جنبه دیگر، اثر گذاری و نقش آفرینی در حوزه سلامت کشور است که باید مج مع در این امر نقش آفرینی کند.

عضویت 1150 پزشک استان قم در بسیج

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، حسین عبداللهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به تاریخچه سازمان بسیج جامعه پزشکی اظهار کرد: در سال 1361 با توجه به کمبودی که در زمینه نیروهای درمانی در جبهه‌های جنگ تحمیلی احساس می‌شد، بسیج جامعه پزشکی تشکیل شد تا در قالب این سازمان نیروهای متخصص از دانشگاه‌های علوم پزشکی به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شوند.   وی ادامه داد: در روز هشت اسفند سال 1364 بیمارستان صحرایی فاطمه الزهرا(س) توسط دشمن بعثی بمباران شیمایی شد، در این حمله تعدادی از اعضای سازمان بسیج جامعه پزشکی شهید شدند و به همین دلیل روز هشت اسفند به نام روز بسیج جامعه پزشکی نامگذا

خدمت رسانی چهار تیم بسیج جامعه پزشکی قم به زائران اربعین

حسین عبداللهی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، با گرامیداشت هفته بسیج ابراز کرد: هفته بسیج یادآور خلوص و پشتکار و روحیه انقلابی رادمردان و شیرزنانی است که در هر شرایطی به مدد روحیه انقلابی خود، در جهت رفع مشکلات جامعه و کمک به مردم و اعتلای ارزش های ولایی و انقلابی همت می کنند.

وی با اشاره به تقارن آغاز هفته بسیج با اربعین حسینی(ع) گفت: این تقارن، انطباق روحیه و فرهنگ بسیجی را با مرام و منطق عاشورایی و زینبی(س) بیش از پیش تداعی می کند.

پزشکان بسیجی قم 70 بیمار را در منطقه شهر قائم به طور رایگان معاینه کردند

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، طرح ویزیت رایگان بیماران به همت پایگاه شهر قائم حوزه 6 شهید باهنر و پایگاه سکینه خاتون حوزه 6 حضرت فاطمه(س) و با همکاری بسیج جامعه پزشکی استان قم برگزار شد.

در این طرح که طی روزهای پنجشنبه 31 تیر و جمعه اول مرداد به اجرا در آمد، خانم دکتر امینی نژاد متخصص داخلی و دکتر شریفی پور متخصص مغز و اعصاب، از پزشکان متخصص بسیجی استان در منطقه شهرقائم حضور یافتند و نسبت به معاینه رایگان بیش از 70 بیمار اقدام نمودند.

خدمات رایگان بسیج جامعه پزشکی استان قم در ایام نیمه شعبان

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، سازمان بسیج جامعه پزشکی استان قم اقدام به ارائه خدمات رایگان در ایام نیمه شعبان و ولادت آمام زمان(عج) به زائرین و مردم استان قم پرداخت.   این اقدامات به شرح ذیل می باشد.   برپایی دو مرکز فوریتهای پزشکی و ویزیت رایگان به صورت شبانه روزی در داخل صحن مطهر حرم حضرت معصومه(س)   برپایی دو مرکز فوریتهای پزشکی و ویزیت رایگان به صورت شبانه روزی در داخل شبستان کربلا مسجد مقدس جمکران   برپایی بیمارستان صحرایی عاشقان ولایت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی قم در ورودی درب شش مسجد مقدس جمکران   همکاری و هماهنگی کامل در امداد و نجات و اعزام

ویزیت رایگان دانش آموزان مدرسه محمدی کاشانی قم به همت بسیج جامعه پزشکی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، سازمان بسیج جامعه پزشکی استان قم اقدام به ویزیت رایگان دانش آموزان مدرسه دخترانه محمدی کاشانی واقع در خیابان 15 خرداد پرداخت.

در این ویزیت رایگان دکتر معصومه قادری اقدام به معاینه حدود 45 نفر از دانش آموزان این مدرسه نمود و سرکار خانم هانیه سادات حسینی (کارشناس مامایی) به آموزش مسائل بهداشتی نیز پرداخت.

اردوی فرهنگی- تربیتی "گوهران فاطمی" در قم برگزار می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، لیلا حیدری در گفتگو با خبرنگاران طی سخنانی در خصوص این اردو اظهار کرد: اردوی فرهنگی- تربیتی حلقه سرگروه های خواهر شجره طیبه صالحین تحت عنوان "گوهران فاطمی" طی روز های روز های یکشنبه و دوشنبه 29 و 30 شهریور ماه سال جاری در موسسه فردوس وسف برگزار خواهد شد.

تیم های تخصصی بسیج جامعه پزشکی به مناطق مختلف قم اعزام شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، تیم های بهداشتی -درمانی و آموزشی سازمان بسیج جامعه پزشکی استان قم به منطقه شادقلی خان اعزام شدند که در این ویزیت رایگان با حضور دکتر معصومه قادری، کارشناس آموزشی-مامائی، حدود 40 بیمار به صورت رایگان مورد معاینه و درمان قرار گرفتند.

همچنین تیم بهداشتی درمانی و آموزشی بسیج جامعه پزشکی سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) با حضور دکتر قادری و سادات حسینی به منطقه محروم نیروگاه اعزام و در پایگاه بسیج خواهران نسیبه، 43 نفر از بیماران را به صورت رایگان مورد معاینه و درمان قرار دادند.

اعزام تیم بهداشتی، درمانی و آموزشی بسیج به منطقه محروم شیخ آباد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان قم، تیم بهداشتی، درمانی و آموزشی به همت سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) به منطقه محروم شیخ آباد قم اعزام شد.

در این ویزیت رایگان که با حضور کارشناسان آموزشی و درمانی انجام شد، حدود 48 بیمار به صورت رایگان مورد معاینه و درمان قرار گرفتند.